שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות טכנולוגיה

אמזון נכנעה למחאת המשתמשים: תחזיר את ההצפנה למכשיריה

במהלך סוף השבוע נחשף כי עדכון התוכנה האחרון של אמזון למערכת ההפעלה Fire OS הסיר את התמיכה בכלי הצפנה. המשתמשים הגיבו בזעם וכעת החברה מבטיחה להחזיר את האפשרות בעדכון הבא

הראל עילם 14:3806.03.16
זה היה מהר: בתוך פחות מיממה, אמזון חזרה בה מהתוכנית שלה להסיר את התמיכה בהצפנה על מכשיריה. נציגי החברה אמרו לאתר אנג'דג'ט שהם מתכוונים להחזיר את התמיכה בעדכון תוכנה עתידי שיושק במהלך החודשים הקרובים.

 

במהלך סוף השבוע, מספר משתמשים דיווחו כי עדכון התוכנה האחרון למערכת ההפעלה Fire OS הסיר את התמיכה בכלי הצפנה. Fire OS, המבוססת על אנדרואיד, מותקנת על רוב מכשירי חברת אמזון – כולל שורה של טאבלטים, ממירי טלוויזיה וטלפון חכם כושל אחד. החברה עצמה לא הודיעה על השינוי למשתמשים והעדכון נשלח למכשירים כבר בדצמבר 2015 – כלומר, מיליוני משתמשים נשארו ללא תמיכה בכלי הצפנה במחשב במשך חודשים בלי שידעו על כך.

טאבלט מסדרת פייר של אמזון. המשתמשים לא ידעו שההצפנה הוסרה טאבלט מסדרת פייר של אמזון. המשתמשים לא ידעו שההצפנה הוסרה

 

בפועל, כל משתמש שעדכן את מערכת ההפעלה שלו ל-Fire OS אינו יכול להצפין את המידע המקומי שנשמר על המכשיר – ובמידה וכבר הצפין את המידע, עדכון התוכנה פורץ את ההצפנה. אמזון אישרה את הדברים, אבל הזכירה כי המידע הפרטי של המשתמש עדיין נשמר על שירותי הענן המאובטחים שלה, וכי התקשורת עם שירותי הענן מוצפנת. היא נימקה את ההחלטה בכך שמעט מאוד משתמשים עושים שימוש בכלי ההצפנה, ושאלה פוגמים משמעותית בביצועי המכשירים.

 

המשתמשים הגיבו בזעם להחלטה, ורבים פרשו את העמדה של אמזון ככניעה ללחץ הממשלתי. ה-FBI מנהל כיום מאבק פומבי מאוד כנגד אפל, בדרישה שהחברה תסייע לארגוני הבטחון לקבל גישה למכשירי סלולר של חשודים בפשיעה. אפל מצידה החלה להצפין בצורה אוטומטית את כל המידע על מכשיריה, על מנת להבטיח את פרטיות הגולשים. המלחמה בין אפל ו-FBI גרמה לבכירים רבים בתעשיית הטכנולוגיה לבחור צד.

 

אמזון מצידה הגיבה לטענות וכתבה "אנחנו נחזיר את האפשרות להצפנת כל המידע בעדכון ל-Fire OS שיצא במהלך האביב הקרוב". היא לא נימקה את השינוי החד במדיניות שלה, אבל ניתן להניח שמדובר בתגובה ללחץ בתקשורת ומצד המשתמשים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x