$
חדשות טכנולוגיה

גם מזכיר ההגנה של ארה"ב מתנגד לדלתות אחוריות

אפל מקבלת חיזוק לא צפוי מצד אשטון קרטר מזכיר ההגנה האמריקאי, שהתבטא נגד יצירת דלתות אחוריות: "אני לא חושב שאנחנו צריכים לתת למקרה אחד להיות המניע של פתרון יחיד"

עומר כביר 12:3703.03.16
מזכיר ההגנה של ארה"ב, אשטון קרטר, מתייצב לצד אפל בקרב נגד ה-FBI על פריצת מכשיר האייפון של המחבל מפיגוע הירי בסן ברנרדינו, ומצהיר: "מתנגד לדלתות אחוריות כפתרון יחיד". 

 

"רק כדי להיות ברור, אני לא מאמין בדלתות אחוריות כגישה טכנולוגית יחידה", אמר קרטר, לפי דיווח של "הניו יורק טיימס", במהלך כנס RSA שנערך השבוע בסן פרנסיסקו. “אני לא חושב שזה מציאותי. אני לא חושב שזה מדויק מבחינה טכנית".

 

חיזוק משמעותי לעמדת אפל חיזוק משמעותי לעמדת אפל צילום: pixabay.com

 

דבריו של מזכיר ההגנה מהווים חיזוק ציבורי משמעותי לעמדת אפל, שמתנגדת לצו בית משפט שמורה לה ליצור גרסה של מערכת ההפעלה של האייפון שתאפשר ל-FBI להזין סיסמאות ללא הגבלה (כיום, הזנת 10 סיסמאות שגויות גורמת למחיקת כל המידע שעל המכשיר), ובכך לעקוף את ההצפנה שמונעת גישה למידע ששמור עליו.

 

ב-FBI אומרים שמדובר במקרה יחיד שנועד להילחם בטרור, ואולם אפל מציינת שיש עוד עשרות מקרים דומים בבתי משפט בארה"ב, ושיצירת דלת אחורית שכזו עלולה לחייב את אפל למסור אותה גם למדינות לא-דמוקרטיות ושהיא יכולה ליפול לידיהם של גורמים עוינים.

 

בדברים שאמר, ושזכו לתשואות רמות מהנוכחים, הבהיר קרטר שהוא נוטה לצדה של אפל בקרב: "אני לא חושב שאנחנו צריכים לתת למקרה אחד להיות המניע של פתרון יחיד. אנחנו צריכים לחדש ולמצוא פתרון הגיוני. ואנחנו צריכים לעשות את זה כי אנחנו יכולים לחשוב בקלות על חלופות. אחת מהן היא חוק שנכתב על ידי אנשים בלי מיומנויות טכניות (קרטר מתייחס כנראה לחוק מהמאה ה-18 שעליו מתבסס ה-FBI בבקשתו; ע"כ) או שנכתב מתוך כעס או אבל, וכנראה שזה לא יעבוד. יש הרבה בעיות בעולם אבטחת המידע. לא תהיה תשובה אחת. יהיו לה הרבה חלקים".

 

מזכיר ההגנה הזהיר עוד שאם הממשל ועמק הסיליקון לא ימצאו פתרון חלופי באמצעות חדשנות, "התוצאה עלולה להיות חוק רע או פתרון שנכתב על ידי סין או רוסיה. וכולם מכירים את עמדתן בכל הנוגע לגישה למידע ואבטחתו".
בטל שלח
    לכל התגובות
    x