$
חדשות טכנולוגיה

בית המשפט לערעורים הפך את ההחלטה בתביעת הפטנטים של אפל נגד סמסונג

לפני שנתיים קבע בית משפט בארה"ב כי סמסונג הפרה שלושה פטנטים של אפל וחייב את החברה הקוריאנית בפיצוי של 119.6 מיליון דולר. כעת נהפכה ההחלטה בערעור - במה שעשוי לסתום את הגולל על מלחמות הפטנטים בין אפל לסמסונג. הסיכוי שאפל תערער לבית המשפט העליון בארה"ב - קלוש

שירות כלכליסט 23:5526.02.16

שינוי כיוון נוסף בתביעת הפטנטים הבלתי נגמרת שמנהלת אפל נגד סמסונג על הפרת פטנטים בסמארטפון: לאחר שבשנת 2014 קבע בית משפט בארה"ב כי סמסונג הפרה שלושה פטנטים של אפל והורה לה לפצות את החברה ב-119.6 מיליון דולר הפך בית המשפט הפדראלי לערעורים את ההחלטה.

 

התביעה המקורית שהגישה אפל נגד סמסונג היתה על הפרה של שמונה פטנטים והועמדה על 2 מיליארד דולר. בערכאה הקודמת נקבע כי סמסונג הפרה שלושה פטנטים - אך היום קבע בית המשפט לערעורים כי על שניים מהם לא היה צריך להינתן פטנט מלכתחילה וכי סמסונג לא הפרה את הפטנט השלישי. 

מנכ"ל אפל טים קוק מנכ"ל אפל טים קוק

 

אפל יכולה לערער על ההחלטה לבית המשפט העליון של ארה"ב, אף מומחי משפט מזהירים כי הסיכויים שבית המשפט ידון בתביעה קלושים, היות שהיא לא מעלה שאלות משפטיות חדשות או כבדות משקל. ייתכן כי הפסיקה שמה קץ לאחד משני המשפטים המרכזיים במסגרת מה שכונה "מלחמת הפטנטים" בין אפל לסמסונג ונגע לפונקציונליות ולעיצוב של הסמארטפונים של שתי החברות.

 

אפל תביעה את סמסונג פעמיים, בשנת 2011 ובשנת 2012, בטענה שהענקית הקוריאנית העתיקה ממנה פיצ'רים שנוגעים לעיצוב ולתוכנה של מכשירי האייפון. אפל העמידה את התביעות יחד על סכום של יותר מ-4.5 מיליארד דולר.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x