$
חדשות טכנולוגיה

ברצלונה 2016

טכנולוגיית הטעינה האלחוטית של פאוורמט תשולב בגלקסי S7

היצרנית הקוראנית תמשיך לשתף פעולה עם החברה הישראלית, זאת למרות שהנהלת פאוורמט נמצאת בעיצומם של מאבקי שליטה. סמנכ"ל פאוורמט: "ההטענה האלחוטית תגיע לקשת רחבה יותר של מוצרים, לא רק למובייל"

מאיר אורבך והראל עילם, ברצלונה 11:2122.02.16

טכנולוגיית הטעינה האלחוטית של חברת פאוורמט הישראלית תשולב במכשירי הגלקסי S7 החדשים של חברת סמסונג. למרות שפאוורמט עוברת כרגע תקופה לא קלה על רקע מאבקי השליטה בה, החליטה יצרנית הסלולר הקוריאנית לשלב את הטכנולוגיה שפיתחה במכשירי הגלקסי S7 החדשים שלה, על כל הדגמים שלהם.

 

הטכנולוגיה של פאוורמט שולבה לראשונה במכשירי הגלקסי S6, ובמכשירי ה-S7 תשולב בתקן מהיר יותר. בנוסף לטכנולוגיה שתשולב במכשירים, תספק פאוורמט לסמסונג טכנולוגיה למשטחי טעינה חדישים לגלקסי S7 .

גלקסי S7, מכשיר הדגל של סמסונג גלקסי S7, מכשיר הדגל של סמסונג

 

"היצרנים תמיד מבינים הכי טוב את המכשירים שלהם" אומר קרלו צ'יראלו, סמנכ"ל פיתוח המוצרים של פאוורמט, בראיון ל"כלכליסט" מדוכן החברה בתערוכת הסלולר בברצלונה. צ'יראלו נרגש מאוד משיתוף הפעולה עם סמסונג, ומדבר על קשר ארוך וקרוב.

 

"הם שילבו את הטכנולוגיה שלנו בצורה כל כך עמוקה במכשירים, והפלטפורמה שלנו מבוססת ענן, כל שנוכל להמשיך ולשדרג את יכולות ההטענה גם בעתיד" מבטיח צ'יראלו. כלומר, עדכוני התוכנה העתידיים של ה-S7 יוכלו בפוטנציה לאפשר למכשיר להטען בצורה מהירה אף יותר. כיום, הפלטפורמה של פאוורמט תומכת בהטענה של עד 15 וואט, פי 6 מכבל USB 2.0 ופי 3 מכבל USB 3.0.

 

קרלו צ'יראלו. סמנכ"ל פיתוח פאוורמט קרלו צ'יראלו. סמנכ"ל פיתוח פאוורמט צילום: הראל עילם

 

למרות המגבלות וההתקדמות האיטית של הטענה אלחוטית, צ'יראלו אופטימי לגבי עולם ללא כבלים. "יש לנו פתרון לכל טכנולוגיה ובעיה אפשרית. מה שאנחנו רוצים לעשות זה לקדם את עולם ההטענה האלחוטית קדימה".

 

אבל לאיפה זה הולך? האם אי פעם נגיע לחזון של הטענה אלחוטית מרחוק, ללא צורך בכבלים? 

"קורים כרגע דברים חיוביים. הטכנולוגיות החשובות והסטנדרטים ההכרחיים נקבעים. אם זה ייקח 3 שנים או 5, אני לא יודע, אבל אני מאמין שככל שננוע לפתרונות מוטמעים, המשולבים בתוך המכשירים, נראה מומנטום להתקדמות של טכנולוגיות הטענה. כמובן שאי אפשר לעבור על חוקי הפיזיקה, ותמיד נהיה מוגבלים בגודל מינימלי של מכשירים או ביכולת לשדר אנרגיה. אבל אנחנו נראה הטענה אלחוטית מגיעה לקשת רחבה יותר של מוצרים, לא רק מובייל."

 

יש כיום לא מעט תוכניות שאפתניות - להשתמש בהטענה מאנרגיית הרדיו באוויר או שידור אנרגיה על ידי קרני לייזר. מה דעתך על זה?

"אנחנו עדיין מוגבלים בפיזיקה. אם יש לך מקור כוח מינימלי ואנטנה זעירה, אתה תקבל כמות זעירה של אנרגיה. אין דרך לשנות זאת. אנרגיה מרדיו זה לא פתרון טוב. אבל הפלטפורמה שלנו פתוחה ונוכל לתמוך בכל טכנולוגיה חדשה שתכנס". 

 

פאוורמט הוקמה בשנת 2006 על ידי רן פוליאקין וגייסה עד היום למעלה מ-100 מיליון דולר. החברה, שיושבת בנווה אילן, מנוהלת על ידי טורסטן היינס.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x