$
חדשות טכנולוגיה

שבוע טכנולוגי

הבית החכם לא מאובטח

אינטרנט הדברים מתעלם מבעיות האבטחה, טיפים לתפעול חשבון הג'ימייל, ההשקעה בהייטק של רחוב סומסום, תלמידי תיכון הם שפני הניסיון של המאגר הביומטרי, מיליארד משתמשי ווטסאפ ופופקורן טיים בגרסה לדפדפן

כתבי כלכליסט 07:5505.02.16

אינטרנט הדברים רץ קדימה ומתעלם מההאקרים

עוד ועוד מוצרים חדשים נוספים לחזון הבית החכם, מטלוויזיות ומקררים לבובות ונורות חשמל. כולם מחוברים לאינטרנט אבל רובם לא מאובטחים. התחרות העזה בענף גורמת לחברות לפתח מוצרים מהר ולהתעלם מבעיות האבטחה.

גם לבארבי החכמה כבר פרצו גם לבארבי החכמה כבר פרצו צילום: צילום מסך

 

תצוגה זריזה בג'ימייל, יש דבר כזה

יש כמה דברים שג'ימייל לא יכול לעשות, אבל יש גם לא מעט שחשבון המייל הפוולרי דווקא יכול לעשות, אם מבקשים ממנו יפה. מביטול שליחת מייל לתצוגה מקדימה, 5 טיפים לג'ימייל.

 

אריק ובנץ מפתחים אפליקציות

 "רחוב סומסום" האמריקאית מופקת על ידי עמותה בשם Sesame Workshop שהודיעה השבוע על כניסתה לתחום ההייטק: העמותה מקימה קרן הון סיכון שתממן חברות סטארט-אפ שמפתחות מוצרים לילדים. כבונוס, החברות הנבחרות יוכלו גם לעשות שימוש בדמויות מהתוכנית כדי לקדם את המוצרים.

 

בבית ספר אחד בירושלים

איך גורמים לתלמידי תיכון להצטרף בהמוניהם למאגר הביומטרי? מציעים למנהל בית הספר להציב עמדה מיוחדת באחת הכיתות, שולחים נציג ומחלקים פליירים. על סכנות כמו דליפת מידע וקשיים עתידיים בהצטרפות לשירותים החשאיים של ישראל לא מדברים.

 צילום: שאטרסטוק

 

לכבוד מיליארד מיליארד שולחים

לווטסאפ יש מיליארד משתמשים חודשיים פעילים. מה שאין זה מודל עסקי. בחודש שעבר הודיעו מפתחי האפליקציה שהם מוותרים על התשלום השנתי - אותו לא טרחו לדרוש וכנראה שאיש לא טרח לשלם -בסך דולר אחד. הם גם מתעקשים שלא לשלב פרסומות באפליקציה.

 

פופוקורן לכולם

מפתחי אפליקציית הטורנט הפופולרית, פופקורם טיים, שנחסמה שוב ושוב על ידי אנשי תעשיית התוכן, מצאו פתרון שאולי ישמח את המשתמשים, אבל לא את הוליווד. מעתה האפליקציה זמינה לצפייה ישירה מהדפדפן והקוד שלה פתוח לכל המעוניין.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x