$
חדשות טכנולוגיה

הגרסה החדשה של פופקורן טיים תפעל כעת ישירות מהדפדפן

אפלקיציית הטורנטים השערורייתית זמינה לצפייה ישירות מדפדפן האינטרנט. צוות המפתחים גם שיחרר את קוד המקור כדי שכל אחד יוכל ליצור לעצמו גרסה מותאמת אישית

רפאל קאהאן 18:2203.02.16

הסיוט הגדול של תעשיית הקולנוע והטלוויזיה קורם עור וגידים: מפתחי אפליקציית פופקורן טיים הידועה לשמצה בקרב מפיקי וענקי תעשיית התוכן השיקו גרסה מבוססת דפדפן לאפליקציה, כך על פי דיווח של אתר Venture Beat אתמול (ג').

מדובר בחדשות טובות לציבור המשתמשים באפליקציה, שגרסאות שונות שלה נחסמו לשימוש בשנה האחרונה. כיום רק גרסה אחת של האפליקציה שמישה, אך המעבר למודל של צפייה ישירה בדפדפן עשוי לחסל לגמרי את הסיכוי של תעשיית התוכן לחסום את הגישה אליה.

 

פופקורן טיים הושקה לפני כשלוש שנים והתבססה על שילוב של נגן מדיה ותוכנת טורנטים משולבת - מה שאיפשר למשתמשים לדלג על הטרחה של חיפוש טורנט של סרט או תכנית טלוויזיה, הורדה דרך תוכנה של צד שלישי ואז צפייה בו דרך נגן מדיה. במקום, המודל של פופקורן טיים איפשר חווייה דומה לשירותי VOD כגון אלו שמפעילות חברות הכבלים והלוויין. כעת עם שילוב האפליקציה בתוך הדפדפן, המפתחים מתחרים ישירות מול שירותי הסטרימינג כגון נטפליקס, הולו או דומיהם.

הסיוט של תעשיית התוכן הסיוט של תעשיית התוכן

 

מבדיקה שביצענו ניכר כי השירות יציב מאוד ומספק חוויית שימוש שאינה נופלת מזו של אתרי התוכן הגדולים. בנוסף, המפתחים הוסיפו אפשרות, דרך שימוש בדפדפן כרום, לבצע הזרמה של התוכן המוקרן ישירות להתקן כרומקאסט או אפל TV וכך להקרינו על גבי כל מסך טלוויזיה.

 

לא ברור כיצד יוכלו איגודי התוכן כגון ה-MPAA או זיר"ה למשל להילחם בשירות. עכשיו שקוד המקור שוחרר לאוויר, כל גרסה שתיחסם תזכה לתחליף במהירות הבזק. הראיה לקושי שצפוי במאבק הזה, הוא שלל אתרי הצפייה הישירה הפיראטית שקיימים ברחבי הרשת ועד כה מצליחים לעקוף את כל הקמפיינים להסרתם.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x