$
חדשות טכנולוגיה

אנג'ל ושמו עוגיפלצת: "רחוב סומסום" מקימה קרן הון סיכון

העמותה שמפיקה את תכנית הילדים האמריקאית מקימה קרן שתממן חברות שמפתחות טכנולוגיות לילדים ומתמקדות בחינוך, תזונה, בריאות ופיתוח כישורים

נמרוד צוק 12:2002.02.16
זה אולי נשמע כמו בדיחה, אבל זו ממש לא: רחוב סומסום האמריקאית (או יותר נכון Sesame Workshop, העמותה שמפיקה את התוכנית) מקימה קרן הון סיכון שתפעל למימון וקידום חברות סטארט-אפ שמפתחות מוצרים וטכנולוגיות לילדים.

הקרן, שתיקרא Sesame Ventures, תשקיע בחברות שמתמקדות במיזמים הקשורים בחינוך, תזונה, בריאות ופיתוח כישורים, והיא תשתף פעולה עם קרנות הון סיכון ותיקות ומבוססות, הראשונה שבהן היא Collaborative Fund של המשקיע קרייג שפירו. שיתוף הפעולה יקרא Collab+Sesame Fund, כאשר שפירו ואנשיו ינהלו את המיזם המשותף בשעה שאנשי רחוב סומסום יקחו חלק בבחירת החברות שיזכו להשקעה ויספקו תובנות מנסיונם העשיר בעבודה עם ילדים.

 

"אם היינו עושים הכל לבד היינו מצליחים להשיג אימפקט, אבל באמצעות שיתופי הפעולה הללו נוכל להשיג אימפקט גדול הרבה יותר", אמר על ההחלטה לעבוד עם גופי הון סיכון מנכ"ל העמותה, ג'פרי דאן, בראיון לאתר Wired.

 

החברות שיזכו למימון הקרן טרם נבחרו, אבל הן עשויות לכלול כאלו שעוסקות בפיתוח חטיפים בריאים יותר לילדים או חברות שמפתחות אפליקציות ללימוד תכנות, לדברי שפירו. בין היתרונות הייחודיים שהסטארטאפים בפורטפוליו יקבלו תהיה האפשרות לעשות שימוש במוצרים ובחומרי השיווק והפרסום בדמויות של רחוב סומסום, בכפוף לאישור יוצרי התוכנית.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x