$
חדשות טכנולוגיה

פונטיפקס השלימה גיוס של 175 מיליון דולר לקרן רביעית

לכלכליסט נודע כי קרן ההון סיכון למדעי החיים, שבה השקיעו בין היתר מורי ארקין ועמי שגיא, תהיה גדולה יותר מהשלוש הקודמות שהקימה פונטיפקס בתחום זה

מאיר אורבך 08:2501.02.16

קרן ההון סיכון הישראלית למדעי החיים פונטיפקס השלימה גיוס של 175 מיליון דולר לקרן הרביעית שלה שתהיה גדולה ומשמעותית יותר מהקודמות לה.

 

כמו כן השלימה הקרן לאחרונה גיוס בהיקף של 50 מיליון דולר עבור הקרן הראשונה שלה להשקעות בטכנולוגיות מזון וחקלאות. בין המשקיעים בקרן מדעי החיים החדשה: מורי ארקין, עמי שגיא (אביו של טדי שגיא), בית ההשקעות אלטשולר שחם, מיטב דש, בעלי מניות של הענקית הסינית פוסון, אריה בלדרגין, מורט מנדל, פויו זבדלוביץ', משפחתו של אלי הורביץ, מנורה, הראל, איילון, בנק הפועלים ויונתן קולבר.

רן נוסבאום, שותף מנהל בקרן פונטיפקס רן נוסבאום, שותף מנהל בקרן פונטיפקס

 

הקרן שמנוהלת על ידי רן נוסבאום ותומר קריב ושהוקמה ב־2004, מתמחה בהשקעות בחברות תרופות, ביוטק ומכשור רפואי. פונטיפקס מנהלת כיום 445 מיליון דולר בארבע קרנות של מדעי החיים וקרן אחת שעוסקת בחקלאות טכנולוגית.

 

בין ההצלחות הבולטות של הקרן מהשנה האחרונה נמצאות ההנפקות של חברות ReWalk, וקייט פארמה והמכירה של חברת סיקאם, שפועלת אף היא בתחום של ריפוי הסרטן, לחברת התרופות מרק (MSD). הקרן השניה שנקראת פונטיפקס אגטק מנוהלת על ידי פיל ארלנגר ובן בלדגרין, בנו של אריה בלדגרין, העומד מאחורי חברת התרופות קייט פארמה.

 

עד היום השקיעה פונטיפקס בכ־40 חברות באמצעות שלוש הקרנות הקודמות וכבר החלה להשקיע באמצעות הקרן הרביעית.

 

שתי הקרנות הראשונות שלה רשמו תשואות מרשימות: הראשונה, שגויסה בשנת 2004 ומנהלת 32 מיליון דולר, השיגה תשואה שנתית של 48%, ונכון לסוף 2010 החזירה שווי מזומן הגבוה פי 2.4 מההשקעה; הקרן השנייה, שגויסה ב־2007 ומנהלת 86 מיליון דולר, הציגה תשואה שנתית של 31%.

 

פונטיפקס לא הגיבה לידיעה.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x