שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות טכנולוגיה

LG מאשרת: חלק ממכשירי ה-G4 סובלים מתקלת חומרה קשה

תלונות של צרכנים מרחבי העולם על תופעה של השבתת מכשירי G4 מקבלת כעת אישור מ-LG העולמית. החברה הודיעה שמדובר בתקלת חומרה והתחייבה לספק פתרון ללקוחות שמכשירם הושבת

רפאל קאהאן 17:5027.01.16

מטה LG אישר אמש (ג') שתלונות של לקוחות שרכשו מכשירי G4, מכשיר הדגל הנוכחי שלה, על תקלה שגורמת להשבתת המכשיר כתוצאה מתקלת חומרה. התופעה מכונה bootloop והיא גורמת למכשיר לאתחל את עצמו בלולאה ללא הפסקה, מה שלמעשה משבית אותו לגמרי.

התופעה דווחה לראשונה כבר לפני מספר חודשים ומאז החלו לצוץ ברשת יותר ויותר תלונות של לקוחות. לדברי LG, מדובר בבעיה שנגרמה עקב "חיבור רופף בין חלקים", אם כי היא לא פירטה מעבר לכך. בנוסף, מתברר שהתופעה אינה קשורה לסדרה מסויימת או לדגם ייחודי, אלא שהיא פוגעת במכשירים מכל תתי הדגמים של ה-G4.

 

 צילום: רפי קאהאן

 

גם בישראל התלוננו על התקלה כמה מאות לקוחות. עד כה אלה טופלו על ידי היבואן הרשמי רונלייט או על ידי היבואנים המקבילים מהם נרכשו המכשירים. כעת, לאחר ש-LG אישרה את התקלה, זו תטופל במסגרת אחריות היצרן כך שאין צורך לבדוק את גבולות האחריות המקומית. עד כה, ולמרות שלרוב התקלה טופלה ברמה המקומית, לא היה ברור אם מדובר בתופעה גורפת או בכזו שקשורה לאצווה מסויימת של המכשיר, מה שגרם לבלבול בקרב הקמעונאים, היבואנים, המפיצים והלקוחות לגבי האחריות לתקלה. במקרים רבים לקוחות התלוננו שהטיפול כלל לא פתר את התקלה.

 

מ-LG ישראל נמסר: "LG מודעת לבעיית האתחול שהופיעה במספר מצומצם של מכשירי LG G4. לקוחות אשר נתקלים בתקלה זו במכשירי ה-G4 מכוסים באופן מלא במסגרת אחריות יצרן ועליהם לפנות ליבואן ממנו רכשו את המכשיר לשם תיקונו. במהלך הימים הקרובים ייצא עדכון תוכנה ב-FOTA (עדכון דרך האוויר), אשר פותר בין השאר את תקלת האתחול". בהודעה הרשמית של LG נמסר גם כי כל מכשיר תקול צפוי לקבל מענה ללא תוספת תשלום מצד הלקוח, בנוסף, החברה התנצלה על כך שלא הצליחה לזהות את התקלה עוד קודם לכן, בתחילת האירוע.

 

תקלה זו אינה מוסיפה נחת לחטיבת מכשירי המובייל של LG, שדיווחה אמש על תוצאות פושרות עבור הרבעון הרביעי. החברה מכרה כ-15.3 מיליון מכשירים מכל הדגמים והכנסותיה היו כ-3.26 מיליארד דולר, ירידה של כ-0.4% מהשנה הקודמת. בסך הכל מכרה החברה כ-59.7 מיליון מכשירים בכל 2015, כ-600 אלף יותר מאשר ב-2014.

 

מספרים אלה עדיין רחוקים מאלה של יריבתה הרשמית סמסונג, שצפויה להגיש את דוחותיה בימים הקרובים. LG עדיין לא הצליחה לייצר מכשיר שיהווה שובר שוק ושיצליח לכבוש את לב הקהל. אחת התלונות העיקריות על מכשיריה היא ירידת הערך החדה שלהם וכן העובדה שהחברה ציידה את מכשירי הדגל שלה בערכות שבבים פחות מתקדמות מאלה של יריבותיה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x