$
הייטק והון סיכון

בלעדי לכלכליסט

VMware מפטרת 80 עובדים בישראל במסגרת קיצוץ עולמי

חברת ההייטק פיטרה בימים האחרונים 80 עובדים מתוך 200 שהיא מעסיקה במרכז הפיתוח בהרצליה. המהלך נובע מסגירת פעילות הפיתוח של אחד המוצרים מישראל ואיחוד פעילותו עם מרכזים בחו"ל

אסף גלעד 13:4526.01.16

חברת שירותי התוכנה האמריקאית VMware, חברה בת של EMC, פיטרה בימים האחרונים כ-80 מתוך 200 העובדים המועסקים במרכז הפיתוח של החברה בהרצליה. הפיטורים בישראל הם חלק מסבב קיצוצים שמתכננת VMware לתקופה הקרובה, שעל פי אתר ה-CNN עשוי להגיע לכ-900 איש מתוך 18 אלף עובדי החברה בעולם. לפיכך, הפיטורים בישראל מגלמים כמעט עשירית מכלל הקיצוצים של החברה האמריקאית.

VMware סירבה להגיב לנושא, אך ל"כלכליסט" נודע כי החברה החליטה לסגור את פעילות הפיתוח של אחד המוצרים מישראל ולאחד את פעילותו עם מרכזי פיתוח בחו"ל. כל המפוטרים הם אנשי פיתוח, ואילו מערך המכירות של החברה שכולל 50 איש בישראל לא צפוי להיפגע בעקבות המהלך. מרכז הפיתוח של VMware בהרצליה מבוסס על מספר רכישות שעשתה החברה בישראל, כגון B-Hive ו-Wanova.  

הפיטורים בישראל מהווים כעשירית מכלל הקיצוצים בחברה הפיטורים בישראל מהווים כעשירית מכלל הקיצוצים בחברה

 

על פי מקורות שהתראיינו לסוכנות הידיעות בלומברג ולאתר פורצ'ן, הקיצוצים בחברה העולמית יכללו כ-5% מכלל העובדים, וזאת כחלק מתכנית להקטין את הוצאות החברה עקב המשבר הכלכלי הגלובלי וכן בעטיה של הירידה המתמשכת במניית החברה, הירידה בהזמנות והחשש ממיזוג הענק בין EMC לבין דל. גם EMC עצמה הכריזה על קיצוצים בסוף השנה החולפת והודיעה כי ברבעון הנוכחי תוציא על המהלך 250 מיליון דולר.

 

תכנית הקיצוצים של VMware צפויה להיחשף באופן רשמי רק מחר (ד') עם פרסום התוצאות של החברה לרבעון הרביעי.

 

VMware מציעה פלטפורמות לניהול וירטואליזציה של מערכות ארגוניות על גבי הענן. המיזוג בין EMC לבין דל עדיין לוט בערפל, אך VMware כבר הודיעה כי תשלב ידיים עם חברת האם EMC בפיתוח של פלטפורמת ענן חדשה לארגונים שתקרא Virtualstream.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x