$
חדשות התקשורת

חברת החשמל רוצה להשתלט על מיזם הסיבים או להכניס אליו חברת סלולר

ברשות החברות הממשלתיות נחרדים מהרעיון שהמיזם יהפוך לממשלתי, שכן הוא יעצים את הכוח של חברת החשמל ויקשה על ביצוע רפורמה ארגונית בחברה שמתוכננת ל־2016

ליאור גוטמן 06:4811.01.16
לפי ההערכות בחברת החשמל ובקרב גורמים במשק האנרגיה ש"כלכליסט" שוחח עמם, הגיע מיזם הסיבים האופטיים בתצורתו הנוכחית לסוף חייו. אך חברת החשמל, שמחזיקה בכ־40% מהמיזם, אינה מתכוונת לתת לו לשקוע ויש לה תוכנית עסקית שכוללת את שילוש מספר הלקוחות ל־150 אלף עד 2017; הזרמת הון של כ־300 מיליון שקל באמצעות הכנסת משקיע אסטרטגי; הגדלת אחזקות החברה במיזם ב־10.1% לפחות, כלומר השתלטות; וקבלת הקלות בירוקרטיות מהממשלה.

 

לטענת חברת החשמל, מי שיוכל להיכנס כמשקיע הוא רק ספק אינטרנט רשמי שיכול להביא עמו את מצבת הלקוחות שלו או מישהו ש"יצא לו מזה משהו לטווח ארוך". ולכן חברות הסלולר סלקום ופרטנר, שעושות את צעדיהן הראשונים בתחום הטלוויזיה, הן מועמדות טבעיות וכבר נוהלו איתן שיחות ראשוניות. מהלך כזה ידרוש אישורים ממשרד התקשורת ומרשות ההגבלים העסקיים, שאולי לא יושגו.

 

יו"ר חברת החשמל יפתח רון טל יו"ר חברת החשמל יפתח רון טל צילום: עמית שעל

 

ברשות החברות הממשלתיות נחרדים מהרעיון שהמיזם יהפוך לממשלתי, שכן הוא יעצים את הכוח של חברת החשמל ויקשה על ביצוע רפורמה ארגונית בחברה שמתוכננת ל־2016. עובדי החברה הם שיוכלו להרוויח ממהלך כזה. ב־2014 נחתם הסכם מול הוועד, ולפיו יזכו כל עובדי החברה המעורבים במיזם ל־15% מהרווחים שתרשום ממנו חברת החשמל.

 

מפרטנר וסלקום לא נמסרה תגובה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x