$
מכשירים ומדריכים
CES 2016

CES 2016

עד שיהיו מכוניות מעופפות: הרחפן שיטיס אתכם

חברת EHang הסינית הציגה ב-CES רחפן ענק שמיועד לשאת אנשים לטיסות קצרות. הם מוכנים להשיק אותו כבר השנה, כל מה שתצטרכו זה 300 אלף דולר

הראל עילם, לאס וגאס 17:0210.01.16

קדחת הרחפנים שמשתלטת על העולם לא פסחה גם על ה-CES השנה. לאס וגאס הוצפה ברחפנים מכל גודל ולכל מטרה, אבל אחד מהם בכל זאת התבלט מעל כולם: חברת EHang הסינית הציגה רחפן אוטונומי ענק דמוי הליקופטר, שיכול לשאת בבטחה אדם מבוגר.

"לא הייתי קוראת לו מכונית מעופפת", אומרת נציגת החברה, "אבל הוא בהחלט הגשמת חלום רב שנים. אני חושבת שלא ניתן היה להגיע למוצר כזה ללא ההתפתחויות הטכנולוגיות של 10-5 השנים האחרונות. השינוי המשמעותי ביותר הוא הירידה בעלות החיישנים. לכן אנחנו יכולים לראות בתערוכה השנה לא רק מכוניות חשמליות, אלא גם ובעיקר מוצרים חכמים בתחומים רבים".

 


 

הרחפן הענק, EHang 184, מצויד ב-4 רגליים ו-8 מדחפים, שמאפשרים לו להגיע למהירות של 100 קמ"ש. זמן הטיסה המירבי הוא 23 דקות, אבל כדי להטעין אותו במלואו תצטרכו להמתין 4 שעות. הרחפן, כאמור, אוטונומי וקביעת המסלול, נעשית על ידי הזנת נקודת היעד לאפליקציית סלולר.

 

למרות שיש כנראה עוד כמה מגבלות חוקתיות שהחברה תצטרך לפתור, ב-EHang בהחלט מייעדים את הרחפן להפצה מסחרית כבר בשנה הקרובה. "אנחנו רוצים להשיק אותו בכמה ארצות וכמה יבשות כבר ב-2016" מעידה הנציגה, "עוד אין לנו מחיר סופי, אבל כנראה שהוא יעלה סביב 300 אלף דולר".  

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x