חדשות טכנולוגיה

שומרת על הכתר: "משחקי הכס" שוב בראש טבלת ההורדות

סדרת הכבלים שוב מובילה את טבלת ההורדות הפיראטיות, זו השנה הרביעית ברציפות, בהפרש ניכר מהסדרות האחרות ברשימה. למרות הפופולריות של אתרי סטרימינג בתשלום, מספר ההורדות הפיראטיות במגמת עלייה

עומר כביר 11:2128.12.15
"משחקי הכס" מחזקת את ההגמוניה שלה בעולם ההורדות הפיראטיות, ונמצאת בשנה הרביעית ברציפות בראש דירוג סדרות הטלוויזיה הפופולריות ביותר בביטורנט – כך לפי נתונים שמפרסם אתר TorrentFreak.

הטבלה, אותה מפרסם האתר מדי שנה, מדרגת את הסדרות לפי הפרק הפופולרי ביותר שלהן במהלך השנה. פרק סיום העונה של "משחקי הכס" הכניס את הסדרה שוב לראש הטבלה, לאחר שהורד 14.4 מיליון פעמים, מחצית מהן בשבוע הראשון לאחר שידורו. המספר גבוה משמעותית ממספר הצופים בפרק בארה"ב בזמן אמת, שעמד על 8.1 מיליון איש. 

 

משחקי הכס. הצופים עדיין מעדיפים שלא לשלם משחקי הכס. הצופים עדיין מעדיפים שלא לשלם

 

שלא במפתיע, הדירוג כולל בעיקר סדרות ז'אנר: למקום השני נכנסו "המתים המהלכים" עם 6.9 מיליון הורדות (לעומת 15.8 מיליון צופים). הקומדיה הפופולרית "תיאוריית המפץ הגדול" במקום השלישי עם 4.4 מיליון הורדות (לעומת 18.3 מיליון צופים). סדרות הסופר-גיבורים מבית די.סי, "החץ" ו"הפלאש" סוגרות את החמישייה הפותחת עם 3.9 מיליון ו-3.6 מיליון הורדות בהתאמה.

 

המפץ הגדול. הקומדיה היחידה בעשירייה המפץ הגדול. הקומדיה היחידה בעשירייה צילום: CBS

 

החמישייה השנייה בסדר יורד: "מר רובוט" המפתיעה (3.5 מיליון הורדות), "ויקינגים" הטראשית (3.3 מיליון), "סופרגירל" הסופר-מאכזבת (3 מיליון), The Blacklist המסתיידת (2.9 מיליון) ו-Suits, שאיבדה את החן שהיה לה לפני שתי עונות לפחות (2.6 מיליון).

 

מר רובוט. פותחת את החמישייה השנייה מר רובוט. פותחת את החמישייה השנייה צילום: usanetwork

 

"משחקי הכס" היא הסדרה היחידה בעשירייה הראשונה שמשודרת בערוץ כבלים פרימיום בתשלום, HBO, מה שמסביר את ההפרש הגדול בינה לבין המקום השני, שכן הסדרות האחרות משודרות בערוצי כבלים שלא דורשים תשלום מיוחד או בערוצי ברודקאסט מן המניין.

 

המתים המהלכים. הצלחה בכל מדיום המתים המהלכים. הצלחה בכל מדיום צילום: AMC

 

אף ש-HBO מציעה שירות סטרימינג בתשלום סביר, נראה שמשתמשים רבים עדיין מעדיפים את אופציית ההורדה החינמית. בין אם מכיוון שאינם מעוניינים לשלם בעבור השירות או מכיוון שהוא אינו מוצע באזור מגוריהם והסדרה אינה זמינה לצפייה מיידית בערוצי השידור המקומיים.

 

החץ. ממוקמת בצמוד לסדרה-אחות - הפלאש החץ. ממוקמת בצמוד לסדרה-אחות - הפלאש צילום: CW

 

לפי טורנטפריק, מהנתונים שנאספו עולה שהיקף ההורדות הפיראטיות של סדרות טלוויזיה והורדות פיראטיות בכלל לא רק שאינו נמצא בירידה, אלא דווקא בעלייה. 4 סדרות ברשימה – "משחקי הכס", "החץ", "מר רובוט" ו-Suits – אף הציגו מספר הורדות זהה או גבוהה יותר בהשוואה למספר הצופים בהן בארה"ב.

 

בשנה האחרונה גדל גם הביקוש של המורידים לקבצי HD באיכות של 720p ו-1080p, אם כי קבצים ברזולוציית שידור סטנדרטית של 480p הם עדיין המבוקשים והפופולריים ביותר.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x