$
מכשירים ומדריכים

אפל רוצה עוד 180 מיליון דולר מסמסונג

רק בשבוע שעבר שילמה החברה הקוריאנית לאפל 548 מיליון דולר על הפרת פטנטים של האייפון - וכעת מבקשת החברה האמריקאית עוד

שירות כלכליסט 10:2225.12.15
קצת יותר משבוע לאחר שסמסונג שילמה לאפל 548 מיליון דולר על הפרת פטנטים של האייפון, ואפל מבקשת כעת מבית המשפט בארה"ב לחייב את החברה הקוריאנית לשלם לה עוד.

 

במסמכים שהגישה אפל לבית המשפט ביום רביעי, נטען כי סמסונג אלקטרוניקס חייבת לה קרוב ל-180 מיליון דולר בפיצויים וריבית. התשלום הנוסף נוגע לחמישה מכשירים של סמסונג שהפרו את הפטנטים של אפל ונמכרו לאחר פסיקת חבר המושבעים מ-2012 שמצאו את סמסונג אשמה.

 

אייפון. בית המשפט קבע שאי אפשר להגן על העיצוב באמצעות סימן רשום אייפון. בית המשפט קבע שאי אפשר להגן על העיצוב באמצעות סימן רשום צילום: רפאל קאהאן

 

המחלוקת המתמשכת החלה כבר ב-2011, אז תבעה אפל את סמסונג בטענה להפרת פטנטים והעתקת העיצוב של האייפון. בעקבות הפסיקה מ-2012, סמסונג נדרשה לשלם 930 מיליון דולר לאפל. בחודש אפריל, בית המשפט האמריקאי לערעורים הוריד 382 מיליון דולר מהסכום הזה, בטענה שאפל לא יכולה להגן על העיצוב של הסמארטפון באמצעות סימנים רשומים.

 

ב-14 בדצמבר שילמה סמסונג את מרבית הסכום - 548.2 מיליון דולר. אולם נראה שזה לא מספיק לאפל. משפט נוסף לגבי סכום הפיצויים שנותרו לאחר פסיקת בית המשפט לערעורים, צפוי להתחיל במרץ בבית המשפט הפדראלי בסן חוזה. סמסונג טוענת מצידה שהפיצויים שכבר שילמה לאפל היו מעל ומעבר למה שהגיע לה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x