$
חדשות טכנולוגיה

גוגל מביאה את הסרטונים האינטראקטיביים ליוטיוב

לאחר שהשיקה אפליקציית וידאו שמאפשרת צפייה בסרטונים היקפיים ואינטראקטיביים על גבי סמארטפונים, ענקית הטכנולוגיה מתחילה להציע תכנים עבורה גם ברשת

נמרוד צוק 15:3924.12.15
לאחר שגוגל השיקה במאי האחרון את אפליקציית הווידאו ספוטלייט סטוריז, שהציגה פורמט חדש של וידאו היקפי-אינטראקטיבי שמיועד לצפיה על גבי סמארטפונים, היא ממזגת אותו לתוך יוטיוב ומתחילה לעבות את היצע התכנים המצומצם למדי עבורו.  
הסנונית הראשנה היא סרטון אנימציה קצר לכריסמס שיצר עבור הפורמט סטודיו האנימציה המוערך ארדמן, שאחראי בין היתר לסרטי "וואלס וגרומיט". הסרטון, שנקרא "משלוח מיוחד", עוסק בשיטוטיו של סנטה קלאוס על גג של בניין בעייתי במיוחד, והוא כולל 10 "עלילות משנה" ביניהן הצופה יכול לעבור, שלושה סיומים שונים ו-60 נקודות מפנה בהן ניתן לעבור בין עלילה אחת לשנייה.

 

 

הסרט זמין בשתי גרסאות - האחת זמינה לכל על גבי יוטיוב, אבל בלי האספקט האינטראקטיבי, אלא רק כסרטון 360 מעלות רגיל. כאשר צופים בסרטון באמצעות מכשירים שתומכים בטכנולוגיית ספוטלייט סטוריז (בהם מכשירי נקסוס, מוטו X ו-G של מוטורולה, סמסונג גלקסי S5 ונוט ואחרים) מקבלים את חוויית הצפייה האינטראקטיבית המלאה, שכוללת את האפשרות לנווט בין עלילות המשנה, להתמקד בחלקים שונים של הסצנה ולקבל את הסאונד בפורמט תלת מימדי היקפי.

 

כדי לשלוט בזווית הצפיה, המשתמש מזיז ומסובב את הטלפון שלו. אפשרות נוספת היא לצפות בו באמצעות משקפי VR בתקן גוגל קארדבורד ולחוות אותו כחווית מציאות מדומה. בשנה הקרובה, מבטיחה החברה, היא תביא את ספוטלייט סטוריז למכשירי אנדרואיד נוספים ולאייפון.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x