$
חדשות התקשורת

החברה שמייעצת למועצת הכבלים על מחירי yes ייעצה בעבר לבזק

הדו"ח של חברת הייעוץ נומריקס שיוגש היום למועצה, חובר בשל בקשות HOT וכן של yes שבבעלות בזק להעלות מחירים. מועצת הכבלים: "החברה עברה בדיקת ניגוד עניינים לפי הכללים"

אלירן מלכי 08:2224.12.15

חברת הייעוץ הכלכלי שהכינה חוות דעת למועצת הכבלים והלוויין על העלאת המחירים הצפויה של yes ו־HOT ייעצה לפני כשנתיים ללא אחרת מאשר בזק, הבעלים של yes. הדו"ח של חברת נומריקס נכתב על ידי מנכ"ל החברה, ד"ר רועי שלם ויוגש היום לחברי המועצה שיצטרכו להכריע בנוגע להעלאת המחירים.

 

בחודש שעבר הודיעה yes שהיא מעוניינת להעלות את מחירי ה־VOD שלה ב־20%. מספר ימים לאחר מכן, הודיעה גם חברת HOT שהיא מעדכנת את מחיריה אך סירבה למסור על אילו שירותים מדובר ובכמה היא מתכננת להעלות אותם.

 

יו"ר המועצה, ד"ר יפעת בן־חי שגב, הודיעה כי בעיניה הטלוויזיה היא "מוצר צריכה בסיסי והעלאת המחירים זו חזירות לשמה". שגב טענה שהחברות מרוויחות באופן יחסי הרבה יותר מאשר מקבילותיהן מעבר לים ואין הצדקה לעליית המחירים.

 

היום תתכנס המועצה ותכריע בהתבסס על המסמכים שתגיש להם נומריקס האם לאשר את העלאות המחירים.

 

מנכ"ל yes רון אילון ומנכ"ל HOT אילן צחי מנכ"ל yes רון אילון ומנכ"ל HOT אילן צחי צילום: צילום: שאול גולן

 

חברי המועצה שיתכנסו היום יחליטו האם לאשר או לא לאשר את העלאות המחירים אותם מבקשות החברות, זאת בהתבסס על המסמכים שחיבר ד"ר שלם.

 

ממועצת הלוויין נמסר כי "חברת נומריקס הציגה לפני ועדת המכרזים של משרד התקשורת את כל הנתונים שהתבקשה, ולאחר מכן עברה בדיקת ניגוד עניינים על פי הכללים, כפי שעוברת כל חברת ייעוץ כלכלי חיצונית למועצה, כולל בדיקה מקיפה של לקוחותיה בהווה ובעבר. חברת נומריקס ייעצה לבזק באוגוסט 2013, ומאז לא ייעצה לבזק או לכל חברת תקשורת אחרת. באתר החברה רשומה בזק כלקוחה מהעבר. המועצה לא מתייחסת לתוכן הדו"ח מאחר והוא אינו סופי ונועד לשימוש פנימי של המועצה. עם זאת יש להדגיש כי מדובר בדו"ח מייעץ בלבד, וההחלטות יתקבלו על ידי מליאת המועצה בלבד כשהבדיקה הכלכלית היא רק היבט אחד מתוך מגוון היבטים שיונחו על שולחן החברים".

ד"ר שלם אמר כי אינו יכול לענות על שאלות "כלכליסט" מפאת הסכמים עם החברות.

 

מחברת HOT לא נמסרה תגובה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x