$
חדשות טכנולוגיה

וואווי הסינית מבטיחה סטרימר מתקדם יותר מאפל TV ב-175 שקל

ענקית התקשורת הסינית הודיעה על כך במסגרת חשיפת יוזמת הבית החכם שלה. החברה חתמה על הסכם שותפות עם האייר ובאידו ותתחרה בסמסונג ואפל

רפאל קאהאן 12:2017.12.15

וואווי מתכננת להיכנס לתחום אינטרנט הדברים ותשיק בקרוב קו מוצרי בית חכם. את ההכרזה על כך ביצעה החברה במהלך כנס שנערך בסין לכבוד מותג Honor שלה, בסוף השבוע שעבר. במהלך הכנס הציג מנכ"ל המותג, ג'ורג' ז'ו, את אסטרטגיית הבית החכם וחשף את המוצר הראשון שהחברה צפויה להשיק במסגרתו: סטרימר דמוי כרומקאסט, והבטיח שיהיו לו יכולות מתקדמות יותר מאלה של הדור האחרון של מכשירי אפל TV. 

 

המכשיר, ולמעשה כל סביבת הבית החכם של וואווי, מתוכננים לעת עתה רק עבור השוק הסיני. אך למרות ש אין לחברה תכנית להשיק אותם בשוק העולמי, לפחות לא בשלב הראשון, אין זה אומר שצעד כזה לא יגיע במהרה. וואווי ידועה כמי שאינה ממהרת להשיק מוצרים לפני שהיא בטוחה שאלה תואמים לדרישות המקומיות. גם בארה"ב, כך היה גם עם מכשיר הטלפון שלה.

 

הבית החכם מתבסס על טכנולוגיה שוואווי פיתחה וכוללת מערכת הפעלה להתקנים בשם LiteOS וערכת מפתחים עבור פרוטוקול ה-HiLink שהחברה תטמיע במוצריה ובאלה של שותפותיה. וואווי חתמה על הסכמי שותפות עם ענקית האלטרוניקה הביתית האייר (Haier), שלה מחזור מכירות של כ-30 מיליארד דולר בשנה, וכן עם יצרנית ציוד התקשורת המתחרה לה - Broadlink ועם ענקית החיפוש הסינית באידו.

 

 

ההסכם עם באידו יאפשר לוואווי לספק שירות חיפוש קולי דמוי סירי, קורטנה וגוגל Now, דרך השלט הרחוק של הסטרימר, בדיוק כמו אפל TV. אך בוואווי הלכו עוד כמה צעדים קדימה והבטיחו שהסטרימר שלהם יתמוך ברזולוציית 4K ישר מן הקופסה וכן יכלול חריץ הרחבת זיכרון, שתי תכונות שהמכשיר הנוכחי של אפל אינו מצוייד בהן. מחיר ההשקה של הסטרימר צפוי לעמוד על כ-220 יואן, שווה ערך לכ-175 שקלים. 

 

המתחרות של וואווי בתחום הן כמובן אפל וסמסונג, אך גם שיאומי, שהייתה עד השנה יצרנית הסמארטפונים הגדולה בסין ושהשיקה קו מוצרים דומה. בוואווי טוענים שהטכנולוגיה שלהם פותחה באופן ייעודי, שלא כמו מוצרי שיאומי שמתבססים על מוצרי קוד פתוח. על פניו יש לוואווי את כל היכולות להציע סביבת בית חכם זולה ומתקדמת טכנולוגית שעשויה לקרוץ גם לצרכנים המערביים.   

בטל שלח
    לכל התגובות
    x