$
הייטק והון סיכון

בלעדי לכלכליסט

קרש הצלה לדנסביטס: נמכר לאוואגו בכ־15 מיליון דולר

ענקית השבבים רכשה את הסטארט־אפ מחיפה שעמד לפני סגירה. דנסביטס יהפוך למרכז פיתוח של אוואגו ויעסיק יותר מ־30 עובדים

אסף גלעד 07:0515.12.15

חברת הסטארט־אפ החיפאית דנסביטס (Densbits), שעמדה בסכנת סגירה בחודש האחרון, נמכרה אתמול (ב') לענקית השבבים האמריקאית־סינגפורית אוואגו (Avago) תמורת 10–20 מיליון דולר. בכך תהפוך דנסביטס למרכז הפיתוח הראשון של ענקית השבבים בישראל ותעסיק יותר מ־30 עובדים – כל עובדי דנסביטס.

 

לפני כשנתיים רכשה אוואגו בכ־400 מיליון דולר את סייאופטיקס, ובמאי רכשה החברה את ענקית השבבים מארה"ב ברודקום בכ־37 מיליארד דולר, ובכלל זה את מרכזי הפיתוח שלה בישראל, שמעסיקים כ־800 עובדים. רכישת דנסביטס נעשתה ללא מעורבות ברודקום והיא תוצר של מאמצי המשקיעה, קרן סקויה, להציל את החברה ועובדיה.

דנסביטס פיתחה בקר תקשורת המבוסס על עיבוד אותות (DSP) שמשפר את היעילות של זיכרונות פלאש. היא נחשבה מבטיחה בעבר, אך שוק שבבי הפלאש, שנחשב תזזיתי מאוד, סבל מנפילת מחירים בשנה האחרונה, ולפני כחודשיים הודיעה דנסביטס לעובדיה כי אם לא יימצא לה קונה, היא עשויה להיסגר. במקביל החליטו משקיעיה שלא להזרים עוד כספים להמשך פעילותה.

 

אוואגו מוכרת רכיבי אלקטרוניקה לטושיבה, לאפל ולסמסונג, וצמחה באמצעות רכישות של ענקיות שבבים כמו אינפינאון ו־LSI במיליארדי דולרים. החברה נסחרת בנאסד"ק בשווי של 40 מיליארד דולר.

 

משרדי דנסביטס בחיפה משרדי דנסביטס בחיפה צילום: גיל נחושתן

 

 

העסקה לא תחזיר את ההון שהשקיעו בעלי המניות בדנסביטס. על פי הערכות גייסה החברה כ־34 מיליון דולר מקרנות ההון סיכון סקויה ובסמר. עם זאת, חיים סדגר, שותף בקרן סקויה ישראל, ניסה למנוע את סגירת החברה ואת מכירתה לאוואגו. מסדגר לא נתקבלה תגובה.

 

דנסביטס (Densbits)

הוקמה: 2006

מייסדים: אילן חן וחנן וינגרטן

תחום: עיבוד אותות לשיפור מעבדי פלאש

גייסה: 34 מיליון דולר עד היום

משקיעות: קרן סקויה, קרן בסמר, סיגייט, סייפרס

בטל שלח
    לכל התגובות
    x