$
בשולי הרשת

בשיא המשבר בקריירה שלה - מריסה מאייר ילדה תאומות זהות

מנכ"לית יאהו ניצבת מול החלטת דירקטוריון למכור את פעילות האינטרנט של יאהו - בניגוד לעצתה. את ההודעה על הלידה מסרה בטוויטר

שירות כלכליסט 19:4910.12.15

מנכ"לית יאהו מריסה מאייר צייצה היום (ה') כי הבוקר ילדה זוג תאומות בנות - תאומות זהות. מאייר כתבה כי "זאק ואני מתרגשים להודיע כי התאומות הזהות שלנו נולדו מוקדם הבוקר. שלומה של כל המשפחה שלנו - מצוין!". למאייר 1.1 מיליון עוקבים בטוויטר, והציוץ על לידת בנותיה צבר תוך חצי שעה 574 סימוני "אהוב" ו-161 ציוצים מחדש.

 

הלידה מגיעה בעיתוי דרמטי בקריירה של מאייר. בימים אלה החליט דירקטוריון החברה למכור את פעילות האינטרנט של החברה - הפעילות אותה מנהלת מאייר. במקרה של מכירה, קשה לאמין כי מאייר תמשיך בתפקידה כמנכ"לית, ויאהו תיהפך למעשה לחברת אחזקות.

 

ההחלטה התקבלה אחרי דיונים מקיפים שניהל דירקטוריון יאהו בשבוע האחרון, והיא מהווה דחייה של האסטרטגיה של  מאייר. מאייר תכננה לבצע ספין אוף של אחזקות יאהו בעליבאבא וכן חלק מהשירותים העסקיים שלה לחברה בשם Aabaco. את ההכנסות מהמהלך היא תכננה להשקיע בחיזוק פעילות הליבה של יאהו, שכוללת את הפורטל הפופולרי של החברה, שירות המייל שלה ואתרים דוגמת טאמבלר ופליקר. ואולם, קבוצת המשקיעים טענה שמהלך שכזה מסוכן מדי, שכן הוא יחייב את יאהו בתשלום רווחי הון בגובה 10 מיליארד דולר.

 

מריסה מאייר מריסה מאייר צילום: בלומברג

בטל שלח
    לכל התגובות
    x