$
חדשות טכנולוגיה

ההפתעה של אפל: משיקה כיסוי חכם עם סוללת גיבוי לאייפון

יצרנית האייפון מנסה להתמודד עם התלונות על אורך חיי הסוללה במכשיר, אך הכיסוי כבר סופג ביקורת על יעילותו, עיצובו ומחירו הגבוה - 99 דולר

רפאל קאהאן 18:2408.12.15

אפל הודיעה היום (ג') על השקת כיסוי עם סוללת גיבוי המיועד לדגמי האייפון האחרונים של החברה, 6 ו-6S. הכיסוי, שנקרא פשוט Smart Battery Case, צפוי להגיע לחנויות בימים אלה במחיר של 99 דולר. הוא כולל חיבור לייטנינג המתאים למטען האייפון, אך לא למכשירים אחרים.  

בכך מנסה אפל להתמודד עם התלונות על סוללת דגמי האייפון הסטנדרטיים, הקטנה יותר מהסוללות המשולבות ברבים מהמתחרים. לפי שעה לא יצא לחנויות כיסוי מקביל לפאבלטים של אפל (דגמי ה"פלוס"), הנהנים מסוללה גדולה יותר.

 

הכיסוי החכם של אפל הכיסוי החכם של אפל

 

האתר The Verge שסקר את הכיסוי מצא שמדובר במוצר נעים למגע, שמצליח לסייע בפתרון בעיית סוללת האייפון, אך מתח ביקורת על יעילותו ועיצובו. הכיסוי כולל סוללת גיבוי של 1,800 מיליאמפר-שעה, כמחצית מנפחם של פתרונות אחרים בשוק, ובבדיקה נמצא כי הוא אינו טוען את המכשיר לרמה של 100% אלא 95% בלבד. בנוסף אין אפשרות להפעיל ולכבות את ההטענה לפי הצורך: האייפון משתמש קודם כל בסוללה מהכיסוי, גם אם זו המובנית בו עדיין מלאה.

 

 

בעיה נוספת בכיסוי החדש היא העיצוב. הסוללה יוצרת בליטה גדולה בגב המכשיר, מה שמבטל את אחד היתרונות העיקריים של מוצרי אפל – מראה מינימליסטי ומעודן. גם מחיר המוצר עשוי לעורר אנטגוניזם: 99 דולר הוא מחיר כפול מהמחיר הממוצע של כיסויים דומים שניתן לרכוש כיום מחברות אחרות. לעומת זאת, לכיסוי כמה יתרונות שאין במוצרים המקבילים, כמו אנטנות שמגבירות את הקליטה. המסקנה העיקרית של הסקירה היא שמדובר במוצר שיקסום בעיקר לאלה שמעוניינים בפתרון גיבוי מתוצרת אפל.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x