$
חדשות התקשורת

משרד התקשורת בסוכרייה ל-HOT: יוותר לה על פרישת התשתית שלה בכל רחבי הארץ

המהלך יאפשר ל-HOT לספק את שירותיה על גבי התשתית של בזק, ובכך יחסוך לה מיליוני שקלים. בד בבד הוא יאפשר לבזק לשמר את כוחה כמונופול כספקית התשתית המגיעה לכל בית אב

אלירן מלכי 09:5807.12.15

תוכנית חדשה המתגבשת בימים אלו במשרד התקשורת, מספקת הקלות משמעותיות לחברת התקשורת HOT. במסגרת התוכנית, משרד התקשורת יוותר ל-HOT על פרישת התשתית שלה בכל רחבי הארץ ויאפשר לה לספק את שירותיה על גבי התשתית של בזק. המהלך, שנראה כמו מתנה ל-HOT הוא בעצם מתנה כפולה: מצד אחד HOT תחסוך מאות מיליוני שקלים על פרישת תשתית, ומצד שני בזק תמשיך לשמר את כוחה כמונופול ותהייה ספקית התשתית היחידה בישראל המגיעה לכל בית אב.

 

במשרד התקשורת לא רואים בעייתיות במהלך. מהפכת הפס הרחב, הם מקווים, תהיה התחרות האמיתית בשוק. לעת עתה, עד שהתחרות הזו תתממש, ומיזם הסיבים האופטיים יצליח להיפרס בכל הארץ עוד מספר שנים לא ידוע, משרד התקשורת ממשיך לשמר את בזק כמונופול. בשנה האחרונה, עם כניסתו של מנכ"ל משרד התקשורת שלמה פילבר, בזק מקבלת הקלות חסרות תקדים וכוחה המונופוליסטי בשוק מתחזק ומתעצם.

 

מנכ"לית HOT טל גרנות גולדשטיין מנכ"לית HOT טל גרנות גולדשטיין

 

עם קבלת הרישיון, HOT חויבה לספק את שירותיה בכל חלקי הארץ. HOT טענה בזמנו כי אין היתכנות כלכלית לפריסה בכל חלקי הארץ, משום שיש ישובים שאינם צורכים את השירות ועל כן זה מיותר. בשנת 2011 הוקמה ועדה לבחינת הנושא ושלוש שנים לאחר מכן היא פרסמה את מסקנותיה שלפיהן ההימנעות של HOT מפריסה כלל ארצית פוגעת בתחרות. שר התקשורת לשעבר, גלעד ארדן, אף אמר בזמנו כי HOT הפרה במשך שנים רבות את חובתה לחבר גם יישובי פריפריה ואזורים מרוחקים והיא צריכה לתקן את העוול הזה. על מנת לא להכביד על החברה, נקבע כי HOT תחבר תוך שנתיים 61 ישובים מתוך ה-224 ישובים שהיא התעלמה מהם. כעת, עם התוכנית החדשה של משרד התקשורת, HOT שוחררה מכל ההתחייבויות, הוועדה בחנה למעשה את הנושא לחינם.

 

ממשרד התקשורת נמסר כי "המשרד מקדם ומעודד את פרישת הפס הרחב בכל רחבי המדינה. במסגרת זו, עלתה בדיוני המשרד ובפגישות עם חברת HOT האפשרות להעניק אותם שירותים ללקוחות באמצעים נוספים, וזאת בהתבסס על ההתקדמות הטכנולוגית והאפשרות להעניק את אותם השירותים בדרכים שונות. חשוב להדגיש שאין מדובר בביטול השירותים לפריפריה, אלא בהחלפת חובת הפרישה בחובת מתן שירותים על גבי פס רחב".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x