$
חדשות טכנולוגיה

מלחמת סמסונג-אפל: החברה הקוריאנית תשלם 548 מיליון דולר

הקרב בין שתי ענקיות הטכנולוגיה נוגע הפעם לפטנט שבוטל ושקשור לעיצוב האייפון; סמסונג תערער על ההחלטה

עומר כביר 12:2405.12.15
סמסונג הסכימה לשלם לאפל פיצויים בסך 548 מיליון דולר באחד ממשפטי הפטנטים הרבים מספור שמתנהלים בין החברות בארה"ב, כך לפי דיווח של בלומברג.

 

 

במסמך שהגישה לבית המשפט מסרה ענקית הטכנולוגיה הקוריאנית שהיא מעבירה את הסכום רק מכיוון שבית משפט לערעורים סירב לחסום את הצו שמורה לה לעשות זאת. בסמסונג הבהירו שבכוונתם לבקש החזר של לפחות חלק מהסכום, במקרה שמשרד הפטנטים האמריקאי יבטל את הפטנטים שבגינם נפסק הפיצוי ואם בית המשפט העליון של ארה"ב יסכים לדון בערעור שהגישה.

 

מנכ"ל סמסונג, ג'יי.קיי שין מנכ"ל סמסונג, ג'יי.קיי שין צילום: בלומברג

 

 

הפטנטים שבגינם משלמת סמסונג את הפיצוי נוגעים בעיקר לעיצוב האייפון ולתכונת "צבוט לזום". הפטנט האחרון בוטל על ידי משרד הפטנטים, ואולם סמסונג מערערת על ההחלטה. קרבות הפטנטים הרבים בין אפל לסמסונג מתנהלים מזה כחצי עשור. באוגוסט 2014 הסכימו שתי החברות לבטל את כל התביעות ההדדיות שלהן מחוץ לארה"ב. ואולם, המשפטים בארה"ב עדיין מתנהלים.

 

מסמסונג נמסר בתגובה: “אנחנו מאוכזבים מכך שבית המשפט הסכים להתקדם בתביעות הפיצויים המוגזמות של אפל, בלי קשר לעובדה שהפנטים בוטלו. אף שהסכמנו לשלם לאפל, אנחנו בטוחים שהמוצרים שלנו לא הפרו את פטנטי העיצוב שלה, ונמשיך לנקוט בכל האמצעים הראויים בתוך המערכת המשפטית כדי להגן על המוצרים שלנו ועל הקניין הרוחני שלנו".

 

 

 

סמסונג יכולה להגיש ערעור לבית המשפט העליון עד ה-14 בדצמבר. לדברי עו"ד מרקוס טיימיאן, החברה הסכימה לשלם את הסכום כדי למנוע מתשלום ריביות ועלויות נוספות. “הקרב עדיין נמשך", הוא הבהיר לבלומברג. “זה לא נראה כמו שלב מקדים להסדר. עלות הליטיגציה אמנם גדולה, אבל לא בהשוואה להכנסות החברות מהסמארטפונים שלהן".

 

אפל, מצדה, סבורה שסמסונג לא תהיה זכאית להחזר גם אם פטנט הצבוט לזום יבוטל, ואף מבקשת מבית המשפט פיצויים גדולים יותר לאור ההפרות המתמשכות של יריבתה, וכן 1.8 מיליון דולר בהחזר הוצאות משפט.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x