$
הייטק והון סיכון

קולורצ'יפ מגייסת 25 מיליון דולר מחיים שני ומשה ליכטמן

החברה פיתחה רשת תקשורת אופטית שמאפשרת לחוות שרתים לתקשר במהירויות של 40 גיגה-ביט לשניה ומתכוונת לגייס במהלך השנה הקרובה עשרות עובדים בתחום האופטיקה והאלקטרוניקה

מאיר אורבך 16:0222.11.15

חברת קולורצ'יפ (ColorChip) הישראלית מגייסת 25 מיליון דולר בהובלת קרן Israel Growth Partners IGP של חיים שני ומשה ליכטמן. שורה של משקיעים קיימים גם הצטרפו לסבב הגיוס, ביניהם קרן Gemini וקבוצת BRM.

 

החברה פיתחה טכנולוגייה תקשורת אופטית, ומייצרת את כל הרכיבים הדרושים לבנית מערכת תקשורת אופטית עבור מרכזי מידע. הייחוד של החברה הוא בפיתוח מערך פתרונות שלם ויצור כל הרכיבים הנדרשים, מה שהופך את קולורצ'יפ לספקית קצה-לקצה עצמאית שלא תלויה באף גורם חיצוני.

 

חיים שני חיים שני צילום: עמית שעל

 

בשיחה עם "כלכליסט", אמר מנכ"ל החברה יגאל עזרא: "החברה שלנו קמה כדי לתת מענה לקצבים מאוד גבוהים, במהירויות של עד 40 גיגה-בייט. המוצרים שלנו מיועדים ללקוחות ענקיים בתחום הענן, כגון אמזן, אפל, עליבאבא, לינקדאין ואחרים. בעבר הקדמנו את השוק עם הפתרונות שלנו, אבל היום כל העולם ציך את המהירויות שאנחנו מציעים".

 

לפי עזרא, קולורצ'יפ רושמת קצב צמיחה מהיר במיוחד והחברה מקווה להשתמש בכספי הגויס על מנת להגדיל של יכולת היצור בשיעור של פי 15 במהלך השנתיים הקרובות. בנוסף, קולורצ'יפ מקווה שהגיוס יאפשר לה גם להאיץ את קצב הוצאת המוצרים החדשים שלה לשוק, ולפתח דור חדש של מוצרים עם מהירויות תעבורה גבוהות אף יותר. הדבר דורש גם גיוס של עובדים נוספים.

 

"השנה גייסה מאה עובדים" מציין עזרא, ואומר כי ב-2016 הוא מקווה לגייס עשרות עובדים נוספים. " אנחנו מחפשים עובדי פיתוח בתחומי האופטיקה, אלקטרוניקה, מכניקה ועובדי ייצור. יש לנו קו ייצור משלנו שפועל ביוקנעם".

 

קולורצ'יפ גייסה עד היום כשישים מיליון דולר - כולל הגיוס הנוכחי. היא מעסיקה 160 עובדים, כאשר רובם נמצאים במעבדות ובמרכז היצור של החברה ביוקנעם, עם מיעוט שיושב במרכז השיווק והמכירה של קולורצ'יפ בארצות הברית. היקף המכירות של החברה עומד על עשרות מיליוני דולר בשנה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x