$
אינטרנט

גוגל מציגה: להשתמש באפליקציות סלולר בלי להתקין אותן

מנוע החיפוש של גוגל לא רק יציג תוצאות רלוונטיות מתוך אפליקציות, אלא גם יאפשר לכם להריץ אותן בצורה מלאה ישירות מתוך מנוע החיפוש

נמרוד צוק 15:1819.11.15

גוגל מתחילה להעביר את האפליקציות שלכם לענן: החברה השיקה הבוקר כלי נסיוני חדש בגרסת המובייל של מנוע החיפוש לה - הכלי שמאפשר לכם "להזרים" אפליקציות למכשיר שלכם, כלומר להשתמש באפליקציות בלי שתצטרכו להתקין אותן על המכשיר. תוצאות החיפוש של גוגל יציגו מידע מאותן האפליקציות.

 

כאשר האפליקציה כבר מותקנת על המכשיר בו נעשה החיפוש הקישור מתוצאות החיפוש פותח את האפליקציה ושולח את המשתמש לדף הרלבנטי, אבל כאשר היא לא מותקנת החוויה הרבה פחות ידידותית, והיא דורשת לחיצה על כפתור "התקן אפליקציה" בתוצאות וביצוע מחודש של החיפוש אחרי ההתקנה.

 

גוגל Streams גוגל Streams

 

באופן ראשוני, הכלי החדש יהיה מוגבל בשימושיות שלו: הוא יעבוד אך ורק על גבי חיבורי ויי-פיי, עקב רוחב הפס הגדול הנדרש, רק בארצות הברית ורק על מכשירים המריצים אנדרואיד 5.0 ומעלה.

 

כך זה עובד: נניח שחיפשתם בית מלון בניו יורק. אחת התוצאות תוכל להיות מידע מאפליקציית המלונות Hotel Tonight. ליד התוצאה תופיע המלה Stream, ולחיצה על האייקון תיקח את המשתמש למסך שיציג את האפליקציה עם דף התכנים המתאים - במקרה הזה רשימה של מלונות בניו יורק. האפליקציה תרוץ על השרתים של גוגל ותוצג למשתמש בדיוק כאילו הייתה מותקנת על המכשיר, מלבד הכיתוב "האפליקציה מוזרמת על ידי גוגל" שיוצג בתחתית המסך.

 

בשלב הנוכחי הכלי לא רק מוגבל בשימושיות שלו, אלא גם עובד רק עם מספר מוגבל של אפליקציות, ביניהן הוטל טונייט, אפליקציית מזג האוויר Weather, אפליקציית הרכבת התחתית של ניו יורק ועוד. בהמשך היא אמורה להתרחב לאפליקציות נוספות, וייתכן שתוצע גם למשתמשי iOS ו-ווינדוס פון שיריצו את אפליקציית החיפוש של גוגל.

 

בשנים האחרונות, גוגל מנהלת מהלך אסטרטגי נרחב של אינדוקס תכנים מתוך אפליקציות מובייל - שבין השאר כלל את הרכישה של מספר אפליקציות מובייל מובילות, ביניהן זאגאט. גוגל חייבת לעשות זאת על מנת להשאר רלוונטית - יותר ויותר שירותים ותכנים עוברים מהווב למובייל. מאגר הנתונים של מנוע החיפוש כולל היום כ-100 מיליארד "קישורים עמוקים", כלומר כאלו שמובילים את המשתמש לדפי תוכן בתוך אלפי אפליקציות אנדרואיד ואייפון. בטווח המיידי מדובר אמנם בפיצ'ר נסיוני ונישתי מעט, אבל בראיה רחבה מדובר במהלך מרחיק לכת, שמטשטש את הגבולות בין אפליקציות ווב לאפליקציות מובייל.

 

גם מיקרוסופט עושה עתה צעד דומה בכיוון של גוגל: היא השיקה לאחרונה גרסה חדשה לאפליקציית בינג, מנוע החיפוש שלה. האפליקציה מציגה כעת למשתמש תכנים מתוך אפליקציות רלוונטיות בתוך תוצאות החיפוש, כאשר התוצאות משלבות קישור לדף הרלוונטי באפליקציה.  לעת עתה מיקרוסופט עדיין נמצאת צעד אחד מאחורי גוגל, מאחר והטכנולוגיה שלה אינה כוללת הפעלה של האפליקציות בענן אלא רק קישורים עמוקים שמעבירים את המשתמש לאפליקציה. עם זאת, בהתחשב בכלי הפיתוח האוניברסליים של מיקרוסופט, זה פער שהיא תוכל לצמצם במהירות. 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x