$
מכשירים

מ-0 ל-48 ב-5 דקות: וואווי מציגה את הסוללה עם קצב ההטענה המהיר בעולם

יצרניות הסמארטפונים כבר לא יכולות להגדיל את הסוללות שלהן, אז הן לפחות דואגות שתוכלו להטעין את המכשיר במהירות ולהמשיך לעבוד. הסוללה החדשה של החברה הסינית נהנית מקצב הטענה מהיר פי 5 מכל מה שקיים בשוק

נמרוד צוק 14:0517.11.15

יצרנית הסמארטפונים הסינית וואוויי מזנקת למקום הראשון במרוץ לפיתוח סוללות עם יכולת הטענה מהירה. בעוד שיצרניות הסמארטפונים מתקשות להגדיל את הקיבולת של הסוללות הזמינות בשוק, בשנה האחרונה נכנסו לשימוש מספר טכנולוגיות הטענה מהירה. לפי וואווי, סוללת הליתיום-יון החדשה שלה מאפשרת הטענה של 48 אחוז מהסוללה בתוך 5 דקות בלבד.

 

מדובר בסוללה בנפח של 3,000 מיליאמפר-שעה, גדולה יחסית לממוצע בשוק. לשם השוואה, הסוללה של מכשיר האייפון 6S היא בגודל 1,700 מיליאמפר-שעה, בעוד שלגלקסי S6 מבית סמסונג יש סוללה בנפח 2,550 מיליאמפר-שעה. הטכנולוגיה של וואווי משתמשת בקבל מיוחד שמבונה לתוך האנודה (הקוטב החיובי בסוללה), ומאיץ את ההמרה של אנרגיה חשמלית לאנרגיה כימית. זאת מבלי לקצר את חיי הסוללה או לפגוע בקיבולת שלה. 

 

סוללות ליתיום-יון לא השתפרו מזה 30 שנה, והתעשייה נואשת לכל פיתוח שיקל על המצב סוללות ליתיום-יון לא השתפרו מזה 30 שנה, והתעשייה נואשת לכל פיתוח שיקל על המצב

 

הסוללה החדשה הודגמה בתערוכה של תעשיית הסוללות הבינלאומית שהתקיימה ביפן בשבוע שעבר. וואווי גם הדגימה סוללה קטנה יותר, בעל קיבולת של 600mAh, אבל שמסוגלת לטעון 68% מהסוללה בתוך 2 דקות - פי 3.5 מהר יותר מהסוללה הגדולה יותר. בשלב הנוכחי, ההטענה המהירה של וואוויי מחייבת את פירוק הסוללה מהטלפון וטעינתה באמצעות מטען מיוחד ומסורבל למדי, אבל החברה עובדת על מזעור הטכנולוגיה.

 

 

בשני המקרים, וואווי הצליחה לדלג מעל המתחרות שלה, שהציגו השנה מספר מכשירים עם יכולת הטענה מהירה אבל עם תוצאות הרבה פחות מרשימות. סמסונג למשל, שילבה הטענה מהירה בגלקסי S6, וכך גם מוטורולה עם מכשיר הדרויד טורבו - לו יש סוללה בנפח 3,300 מיליאמפר-שעה המסוגלת להטעין 60 אחוז מהסוללה בתוך חכצי שעה. קוואלקום מצידה שילבה את טכנולוגיית Quick Charge 2 במספר מכשירים חדשים, ביניהם ה-V10 מבית LG שהושק היום בישראל.

  

המתחרות גם ממשיכות לפתח את טכנולוגיית ההטענה המהירה שלהן. קוואלקום עובדת על הדור השלישי של Quick Charge, שאמור לשפר את קצב ההטענה ב-38% לעומת הדור השני.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x