$
הייטק והון סיכון

אלמינדה גייסה 28 מיליון דולר מרוברט קראפט

החברה פיתחה מערכת מבוססת ענן שמסוגלת לנתח גלי מוח על מנת לאבחן מחלות ובעיות ניורולוגיות כגון פרקינסון ואלצהיימר. לפי ההערכות, כ-2 מיליארד איש מסביב לעולם סובלים מבעיה מנטלית זו או אחרת

מאיר אורבך 18:0416.11.15

חברת מדעי החיים הישראלית אלמינדה השלימה כעת סבב גיוס שלישי בסך 28 מיליון דולר. החברה פיתחה טכנולוגיה המאפשרת מדידת גלי מוח על מנת לקבל הערכה מדויקת ואובייקטיבית לתפקוד המוח לאורך זמן - וכך יכולה לסייע בטיפול ובאבחון של מחלות ניורולוגיות כגון פרקינסון, אלצהיימר וכן אנשים הסובלים מדיכאון או הפרעת קשב וריכוז. בין השאר, אלמינדה פיתחה פלטפורמה מבוססת ענן שמסוגלת לקבל נתונים מחיישני גלי מוח ולנתח אותם. פלטפורמה זו עובדת במתכונת "תוכנה כשירות" (SaaS).

 

בסבב הגיוס השתתפו בין היתר קבוצת ההשקעות הסינית SHANDA, אשר זוהי ההשקעה הראשונה שלה בישראל, וכן קבוצת קראפט, ווקספורד קפיטל, בית ההשקעות WR המברכט ו OurCrowd ואף המשקיעים הישראלים הותיקים בחברה: בועז פיבישביץ, חברת נירית זרעים, רן בירון מבורן טכנולוגיות והטכניון. החברה גייסה בעבר 22 מיליון דולר בסבבי הגיוס הקודמים.

 

רוברט קראפט רוברט קראפט צילום: רויטרס

 

אלמינדה מעסיקה כיום כחמישים עובדים במרכז שלה בהרצליה. היא כבר החלה למכור את מוצריה בארצות הברית ובקרוב באירופה. במהלך השנה האחרונה היא קיבלה את האישורים הנדרשים מרשות התרופות הפדרלית האמריקאית, סוכנות ה-CE האירופאית ומשרד הבריאות הישראלי, המאפשרים למוצריה להכנס לשימוש קליני ורפואי. החברה מתכוונת להשתמש בכספי הגיוס על מנת להמשיך ולפתח את הטכנולוגיה שלה, ולסייע בשיווק והטמעת המוצרים. מוצרי אלמינדה כבר נמצאים בשימוש קליני מסחרי ב-15 מרכזים במספר ערים בארצות הברית, ביניהן שיקגו, לוס אנג'לס ופילדלפיה.

 

בשיחה עם כלכליסט אמר רונן גדות, מנכ"ל החברה, שההשקעה של הקבוצה הסינית תאפשר להם להתחיל לפעול בסין ולבחון את הרגולוציה המקומית. "עיקר הפעילות שלנו היא כיום בארצות הברית שם יושבים כ-10 אנשים", הוא מסביר. את אלמינדה הוא מתאר כחברה המשלבת יכולת מתחום הרפואה ומדעיה המוח יחד עם יכולות מחשוב מתקדמות.

 

"כמשקיע שמלווה את החברה לאורך זמן ועוקב אחר התקדמותה, אנו שמחים להעניק את תמיכתנו לחברה בזמן שהיא מגשימה עוד ועוד מהפוטנציאל האדיר הטמון בה כמובילת השוק" אמר רוברט קראפט על ההשקעה. קראפט הוא הבעלים של קבוצת קראפט ושל קבוצת הפוטבול ניו אינגלנד פטריוטס.

 

״אלמינדה משלבת טכנולוגיות מתקדמות ללמידה ממוחשבת, על מנת למצוא תבניות פעילות מוחית" מסביר פרופסור אמיר גבע, היזם והמוביל הטכנולוגי של החברה. טכנולוגיה כזו יכולה להשפיע במידה משמעותית על שני מיליארד בני אדם הסובלים מהפרעות ניורולוגיות שונות, דכאון או מפגיעה מוחית טראומטית, כגון זעזוע מוח. החברה גם פועלת באותו אפיק כמו יוזמת Brain הישראלית-אמריקאית, במסגרתה נשיא ארצות הברית ברק אובמה קרא לפיתוח של טכנולוגיות פורצות דרך בתחום חקר המוח. 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x