חדשות טכנולוגיה

נמצאים בפריז? כך תשלחו אות הרגעה לחברים ולמשפחה בפייסבוק

הרשת החברתית מפעילה כלי שמאפשר למשתמשים בסביבת פריז להודיע שהם בריאים ושלמים בלחיצת כפתור אחת. ניתן להתעדכן בכלי גם במצבם של החברים של המשתמשים שנמצאים בסביבת פריז

עומר כביר 09:2314.11.15

מתקפת הטרור הרצחנית בפריז מעוררת דאגה גדולה בקרב חברים ובני משפחה של ישראלים ששוהים בעיר. לעזרתם ולעזרת כל מי ששוהים כעת בעיר באה פייסבוק, שהפעילה כלי שמאפשר לשדר בקלות אות הרגעה לכל המכרים המודאגים.

 הכלי, שמפותח בישראל, יוצג אוטמטית בראש הפיד של משתמשים ששוהים בפריז ובסביבתה, ויאפשר להם להודיע לחברים ברשת החברתית שהם שלמים ובריאים בלחיצת כפתור אחת. פייסבוק מזהה את מיקום המשתמש על סמך פרטי הפרופיל שלו, כמו העיר שהוזנה כעיר המגורים, כתובת ה-IP שממנה הוא גולש או פרטי המיקום שלו - אם המשתמש אפשר לפייסבוק גישה אליהם.

 

פינוי פצועים בפריז ליד התיאטרון שבו אירע הטבח פינוי פצועים בפריז ליד התיאטרון שבו אירע הטבח צילום: איי פי

 

במידה שהזיהוי שגוי יכולים משתמשים לסמן שהם לא בפריז וסביבה. משתמשים שנמצאים בפריז אך פייסבוק לא זיהתה את נוכחותם בעיר יכולים לגלוש לקישור הזה, ולאותת שהם בטוחים באמצעות לחיצה על "כן, הודע לחברים שלי". משתמשים אחרים מוזמנים גם הם לגלוש לקישור זה, שמציג רשימה של כל החברים שסימנו שהם בטוחים לצד התראות חשובות שוטפות מהרשויות.

 

"התקשורת היא קריטית ברגעים שכאלו", מסרה פייסבוק הודעה לעיתונות. “הן לאנשים שם והן לחבריהם ולמשפחתם שצמאים לחדשות".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x