$
אינטרנט

יום הרווקים הסיני שובר שיאים: 10 מיליארד דולר ב-14 שעות

אתר עליבאבא דיווח על קניות במאות מיליוני דולרים בכל שעה - קצב שנשמר ואף מואץ. גם בישראל מסתערים הגולשים על אתרי הקניות ומספר אפליקציות ואתרי שופינג כגון Shopping.IL של גוגל וישראכרט אף קרסו

נמרוד צוק 17:0811.11.15
בהלת הקניות של "יום הרווקים הסיני" שברה בשעות האחרונות שיא חדש: 30 מיליון סינים רכשו דרך באתרי המכירות של עליבאבא מוצרים בלמעלה מ-10 מיליארד דולר. זאת במסגרת מבצעי המכירות של חג הקניות המתרחש מדי שנה ב-11 בנובמבר. השיא נשבר בתוך פחות 14 שעות מפתיחת המבצעים בחצות הלילה, לפי שעון סין.

 


 

בשנה שעברה, הראשונה בה המכירות התבצעו גם על ידי לקוחות מחוץ לסין, נמכרו במהלך יממת המבצעים כולה באתרי הקבוצה כ-230 מיליון מוצרים בשווי 9.3 מיליארד דולר. לשם השוואה, במהלך חמשת ימי המכירות המרכזיים של החגים האמריקאיים, מחג ההודיה לסייבר מאנדיי, נמכרו מוצרים בהיקף של 6.5 מיליארד דולר.

 

הסינים חוגגים את יום הרווקים הסינים חוגגים את יום הרווקים

 

חג הרווקים, המתקיים ב-11 בנובמבר, הוא לא חג סיני מסורתי אלא המצאה של השנים האחרונות, פרי יוזמתם של צעירים סינים שהחליטו לחגוג את הרווקות שלהם. בשנים האחרונות, לאחר שעליבאבא החליטה לאמץ אותו ולנצל את התאריך לקידום מכירות, הוא הפך לאירוע המכירות המקוון היומי הגדול ביותר בעולם, ואומץ על ידי חנויות מקוונות נוספות בסין וברחבי העולם, בהן גם לא מעט קמעונאים בישראל.

 

בישראל מרוכזים מרבית המבצעים סביב אתר Shopping IL, יוזמה משותפת של גוגל וישראכרט שהחלה לפעול בשנה שעברה, בשיתוף שורה של חנויות ומותגים. משתמשים רבים דיווחו על קריסת האתר בשל עומס הפניות. אחרי זמן קצר, חזר האתר לפעילות.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x