שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות טכנולוגיה

תביעה: AMD הוסיפה למעבדים שלה ליבות דימיוניות

בית דין בארה"ב דן בתביעה נגד יצרנית השבבים, אשר לכאורה השיקה סדרת מעבדים בת שמונה ליבות כשבפועל תפקדו כארבע. המוצרים סיפקו ביצועים פחות טובים משציפו המשתמשים. החברה מכחישה את הטענות

הראל עילם 16:3608.11.15

תביעה שהוגשה בקליפורניה מציגה האשמה קשה: לטענת התובעים, מעבדים שהשיקה יצרנית השבבים בסוף 2011 כללו פחות ליבות ממה שהצהירה יצרנית השבבים. בעוד שהחברה טענה שמעבדי סדרת Bulldozer הם בעלי שמונה ליבות, בפועל יכלו להריץ רק ארבעה תהליכים בו זמנית.

לפי כתב התביעה, מדובר בפגיעה של עשרות אחוזים בביצועי המעבדים לעומת ציפיות המשתמשים - במיוחד בישומים שדורשים מספר ליבות גבוה, כמו משחקי תלת ממד למשל.

 

מערך ייצור שבבים של AMD מערך ייצור שבבים של AMD צילום: engadget.com

 

התביעה טוענת כי הבעיה נובעת במבנה הארכיטקטוני של מעבדי AMD, המסתמכים על מודולים, בניגוד למעבדי אינטל שעובדים על hyperthreading. בכתב התביעה נטען כי מעבדי AMD כוללים בפועל ארבעה מודולים, כאשר כל שתי ליבות חולקות חלק מהרכיבים של כל מודולים. מכיוון שלכאורה AMD לא פרסמה בצורה רחבה את פרטי המבנה הארכיטקטוני שלה, היא עוברת על חוקי זכויות הצרכן במדינה.

 

AMD מצידה מבטלת את הטענות, בעוד התקשורת הטכנולוגית חצויה לגבי אמיתות ורצינות טענות התביעה. כמה גופי תקשורת ציינו כי הדור הבא של מעבדי AMD זונח את העיצוב מבוסס המודולים, בין השאר בגלל ביצועים ירודים לעומת מעבדי אינטל אבל יתכן שגם בגלל בעיות משפטיות ושיווקיות. אחרים טענו שהתביעה נשענת על חוסר הבנה בארכיטקטורת מעבדים ושהתעשייה כולה חלוקה בנוגע להגדרה של ליבת מעבד - במיוחד במאיצים גרפיים, שכוללים אלפי ליבות.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x