חדשות התקשורת

שביתה כללית בגולן טלקום מיום שישי הקרוב

הבוקר הכריז ועד עובדי החברה על סכסוך עבודה בעקבות המכרז למכירת גולן טלקום שנערך, לטענתם, מאחורי גבם והם חוששים שיאבדו את מקום עבודתם

אסף גלעד 15:1401.11.15

ההסתדרות הלאומית, הארגון המייצג את עובדי גולן טלקום, הכריז על השבתה כוללת של עובדי הרשת הסלולרית החל מיום שישי הקרוב (6.11) על רקע כוונותיה של החברה להימכר. הבוקר (א') הכריז ועד עובדי החברה על סכסוך עבודה בעקבות המכרז למכירת גולן טלקום שנערך, לטענתם, מאחורי גבם.

 

 

לטענת העובדים, הנהלת גולן טלקום לא הודיעה לעובדים על כוונתה להימכר, מהלך שלו משמעות עמוקה על מעמדים, וכן לא ניהלה עמם משא ומתן על זכויותיהם ותנאי עבודתם בתסריט של מכירה. "הצטערתי לשמוע על כוונת המכירה של החברה דרך העיתונות, זאת למרות שמנכ״ל החברה מיכאל גולן הבטיח כי החברה רק בודקת את תנאי השוק ובנוסף הבטיח כי לא יעשה שום צעד למכירה לפני שיתוף העובדים וחתימה על ההסכם הקיבוצי", אמרה בהודעה לתקשורת הודיה אוהב-שלום, יו"ר ועד העובדים בחברה.

 

מיכאל גולן, בעלי גולן טלקום מיכאל גולן מיכאל גולן, בעלי גולן טלקום מיכאל גולן צילום: יובל חן

 

סכסוך עבודה דומה הוכרז כבר לפני כשבוע וחצי כדי לאלץ את החברה לחתום עם העובדים על הסכם עבודה קיבוצי, אך זו הפעם הראשונה בה מאיימים העובדים בשביתה בחברת הסלולר המשרתת 900 אלף מנויים.

 

השביתה נערכת על רקע חששם של העובדים מאובדן מקום העבודה שלהם: "בשונה מהסכסוך הקודם, הפעם קיים חשש של ממש מכך שנאבד את מקום העבודה שלנו", אומרת אוהב-שלום. "לא משתפים אותנו בדבר, וכאשר כן משתפים אותנו, נותנים לנו תחושה שמכירה היא עניין אפשרי. אם הבעלים רוצים למכור, זה בסדר גמור, אבל חובתם לדאוג לעובדים בתוך המהלך הזה באמצעות הסכם".

 

בגולן טלקום מועסקים כיום 300 עובדים. מהחברה לא נתקבלה תגובה לידיעה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x