שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
הייטק והון סיכון

מאיץ הסטארט-אפים MassChallenge מתחיל לפעול בישראל

הארגון מפעיל מאיצים בבוסטון ובלונדון שעד כה הכשירו 835 סטארט-אפים בתחומי פעילות שונים ואינם דורשים מניות או אופציות. הסניף הישראלי יוקם בירושלים, במסגרת תוכנית Jnext לעידוד יזמות בבירה

מאיר אורבך 15:0028.10.15

עוד שבוע בישראל ועוד מאיץ קם והפעם תורו של המאיץ הגדול בעולם, כך לפחות הוא טוען. MassChallenge מודיע היום כי יקים את המרכז הבא שלו בירושלים. יהיה זה מוקד הפעילות העולמי השלישי של הארגון, לצד המאיצים הפעילים כיום בבוסטון ובלונדון. MassChallenge התחייב לשאת בעלות ההקמה והתפעול בחמש השנים הראשונות, ולגייס סכום שנאמד במיליוני דולרים.

המאיץ יוקם כחלק מתוכנית Jnext לעידוד יזמות טכנולוגית בירושלים, בסיוע משרד ירושלים ומורשת, הרשות לפיתוח ירושלים ועיריית ירושלים, שנרתמו יחד לגייס את המשאבים הנוספים הדרושים לקידום היוזמה.

 

העיר העתיקה בירושלים העיר העתיקה בירושלים צילום: שאטרסטוק

 

תוכנית המאיץ הייחודית של MassChallenge מעניקה לסטארט-אפים נבחרים ארבעה חודשי ליווי, הדרכה וסיוע בפריצה לשוק הבינלאומי - ללא תמורה. בשונה ממאיצים אחרים, MassChallenge מקבלת לכל מחזור כ-200 חברות, והתוכנית פתוחה לכל סטארט-אפ בשלב מוקדם, מכל תחום. MassChallenge פעילה כבר שש שנים ו-835 החברות בוגרות התוכנית גייסו יחד יותר ממיליארד דולר, ייצרו כ-6,500 מקומות עבודה והכנסות של 520 מיליון דולר.

 

MassChallenge אינה דורשת מהחברות תמורה, אופציות או מניות ואף מעניקה לחברות המצטיינות בכל מחזור פרסים בהיקף כולל של כ-2 מיליון דולר במזומן, ושירותי מגוונים נוספים בשווי כ-10 מיליון דולר. עד היום נבחרו 32 חברות ישראליות להשתתף בתוכנית בארה"ב או בבריטניה. החל מ-2016, עם הקמת המרכז בירושלים, תוכל כל חברה שתתקבל למאיץ לבחור היכן להשתתף בתוכנית - בבוסטון, לונדון או ירושלים.

 

"ישראל היא מוקד יוצא דופן של יזמות, שצומח וצובר תאוצה", אמר ג'ון הארת'ורן, מייסד ומנכ"ל MassChallenge. "השקת מאיץ חדש בירושלים, הפועל בתיאום עם המוקדים הנוספים שלנו בבוסטון ובלונדון ובשותפות עם ממשלת ישראל, הרשות לפיתוח ירושלים ועיריית ירושלים, מרחיבים באופן משמעותי את הקהילה שלנו, שתעניק ליזמים בישראל ובכל העולם גישה טובה יותר למשאבים חוצי-גבולות".
בטל שלח
    לכל התגובות
    x