שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
אינטרנט

מהפך בהודעות הנכנסות: פייסבוק ביטלה את תיבת Other

מעתה, זרים לא יוכלו לשלוח לכם הודעות שייכנסו לתיבה הנפרדת - אלא רק להגיש בקשה לתקשר אתכם במסנג'ר. בנוסף, החלה הרשת החברתית לבחון מסך התראות חדש, שיכלול תצוגת כרטיסים דומה לשל גוגל Now

נמרוד צוק 10:3228.10.15

לא עוד קללות מימנים קיצונים, הטרדות מיניות, הודעות ספאם מנסיכים ניגרים והצעות לעבודה מהבית בשיווק באינטרנט: פייסבוק מוציאה את תיבת ה-Other הידועה לשמצה לגמלאות.

החברה הודיעה בפוסט רשמי על ביצוע שינוי במערכת ההודעות, שיהפוך מעתה כל הודעה מאדם לא מוכר ל"בקשה לשיחה" שתופיע בתיבת ההודעות הכללית. במקביל תבוטל תיבת ה-Other, אליה הגיעו עד היום כל ההודעות מזרים, כאשר הודעות שיזוהו על ידי המערכת כספאם ימחקו אוטומטית.

 

אפליקציית פייסבוק מסנג'ר אפליקציית פייסבוק מסנג'ר

 

ההודעות שיופיעו אצל המשתמש כשיחה רגילה יהיו כאלו שיישלחו מחברי פייסבוק, מאנשים שאינם חברי פייסבוק אבל מצויים ברשימת אנשי הקשר בטלפון ובמקרה של הודעות שממשיכות שיחה קודמת. כל ההודעות האחרות יופיעו בפעם הראשונה בפורמט החדש, כאשר הנמען יוכל לראות מי שלח לו את ההודעה ואת נושא הפניה, ולבחור האם לאשר את השיחה (ללא אישור חברות קבועה בפייסבוק) או לדחות אותה. הצד השולח לא יקבל חיווי כלשהו האם הנמען ראה את הבקשה, כדי למנוע אי נעימויות.

 

"אתם יכולים לשכוח ממספרי טלפון - מעתה כל מה שתצטרכו כדי לדבר עם כל אדם בעולם הוא השם שלו. אנו רוצים להפוך את פייסבוק מסנג'ר למקום בו תוכלו לתקשר באופן פרטי עם כל אדם שאתם רוצים להגיע אליו, אבל כזה שרק אנשים שאתם מעוניינים לדבר איתם יוכלו להגיע אליכם", כתב בפוסט דייויד מרקוס, מנהל מוצרי הצ'ט בחברה. הפצת השינוי למשתמשים אמורה להתחיל היום, על פי הפוסט.

 

שינוי נוסף: מסך התראות חדש

 

בתוך כך, נודע שהרשת החברתית מעצבת מחדש את פיד מסך ההתראות במובייל. העיצוב מזכיר את כרטיסיות גוגל Now: במקום רצף העדכונים על לייקים, פוסטים, תגובות ושיתופים שמרכיב אותו כעת, יכלול הפיד החדש אלמנטים כמו הודעות על ימי הולדת של חברים, תוצאות משחקי ספורט, תזכורות לתוכניות טלוויזיה ואירועים עתידיים שהמשתמש אישר כי יגיע אליהם.

 

תצוגת מסך ההתראות החדש תצוגת מסך ההתראות החדש צילום: theverge.com

 

הפיד המעודכן יותאם אישית לכל משתמש באופן אוטומטי בהתאם לדפים להם הוא עשה לייק ודפוסי שימוש אחרים, עם אפשרות לשליטה ידנית. ניתן יהיה לקבל מידע אופציונלי סביב המיקום הגאוגרפי של המשתמש - אירועים מקומיים, דיווחי חדשות רלוונטיים, עדכוני מזג אוויר, סרטים המוצגים בבתי קולנוע קרובים והצעות למסעדות ובתי קפה. מידע זה יהיה זמין רק למשתמשים שיפעילו את אופציית "היסטוריית מיקומים" באפליקציה.

 

בניגוד לעיצוב האחיד של ההתרעות הקיימות, הכרטיסיות החדשות יזכו לעיצוב משתנה ואינטראקטיבי בהתאם לסוג המידע שהן מציגות - כרטיסיית מזג האוויר, לדוגמה, תאפשר לעבור בין ערים שונות בלי לצאת מהמסך, וכרטיסיית החדשות המקומיות תוצג בפורמט של "קרוסלה" שיאפשר לעבור בין אייטמים בהחלקה ימינה ושמאלה. את תוכן הפיד ניתן יהיה להתאים לצרכי המשתמש על ידי הקלקה על כפתורי "עוד תכנים דומים" שיוצגו בתחתית כחלק מהכרטיסיות, ובאמצעות כפתור להוספה ידנית של סוגי מידע. הפיצ'ר יופץ בשלב ראשון בהדרגה למשתמשים בארה"ב בלבד, בגרסאות האייפון והאנדרואיד של האפליקציה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x