$
אפליקציות

בא מחבל? נתניהו רוצה אפליקציה לזה

ראש הממשלה נאם בפני הוועדה לחוץ וביטחון וסיפר על פיתוח אפליקציית לחצן מצוקה שתאפשר לישראלים להזעיק עזרה במקרי מתקפות טרור. פיתוח האפליקציה עדיין לא התחיל ובשוק יש כבר לא מעט כאלה

הראל עילם 16:3326.10.15

אפליקציה לכל אזרח? ראש הממשלה בנימין נתניהו דיבר היום (ב') בפני וועדת חוץ ובטחון והצהיר על שורה של צעדים שממשלתו עשתה כדי להתמודד עם גל הטרור.

אחד מהפתרונות שעלו במהלך דיוני המטה, ציין נתניהו, הוא האפשרות לפיתוח אפליקציית כפתור מצוקה רשמית שתאפשר לאזרחים לדווח על מפגעים ולהזעיק את כוחות הביטחון.

 

אפליקציית מוסקיטר, שעושה את מה שביבי רוצה שתעשה האפליקציה הממשלתית אפליקציית מוסקיטר, שעושה את מה שביבי רוצה שתעשה האפליקציה הממשלתית

 

נתניהו תיאר את האפליקציה כך: "(היא) תאפשר לכל אזרח בלחיצת כפתור להקפיץ את כוחות הביטחון, ודרך זה לסגור מעגל ולהביא לכך שיגיעו לאירוע מהר יותר, ולנטרל את המחבל". נכון לרגע זה, עבודת הפיתוח על האפליקציה עדיין לא החלה אבל הדיונים על פיתוחה נמצאים בשלבים מתקדמים ובין השאר עוסקים בשאלה כיצד להעניש ולמנוע על דיווחים כוזבים.

 

לא ברור כעת מהן היכולות הנוספות או המיוחדות שאפליקציה רשמית כזאת תוכל להציע. ישנן כיום די הרבה אפליקציות דומות הפועלות בשוק, ומאפשרות בין השאר להורים לעקוב אחרי ילדיהם. אפליקציית מוסקיטר הישראלית, שגם עובדת עם מד"א ועם גופי בטחון מקומיים בישובים ברחבי הארץ, מאפשרת למשתמשים לדווח על מפגעים ואסונות.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x