חדשות טכנולוגיה

דיווח: סוני תרכוש את עסקי מצלמות טושיבה ב-165 מיליון דולר

טושיבה ממשיכה להצטמצם, למכור יחידות עסקיות ולפטר עובדים על רקע שערוריית ההונאה החשבונאית בדו"חותיה. עבור סוני, מדובר בהזדמנות מצוינת לחזק את מעמדה כיצרנית מצלמות הסמארטפונים הגדולה בעולם

נמרוד צוק 11:1325.10.15
טושיבה מתכננת למכור את עסקי ייצור חיישני הצילום שלה לסוני תמורת סכום המוערך ב-165 מיליון דולר, כך מדווחות סוכנויות רויטרס ובלומברג ממקורות שונים. הצעד, על פי הדיווחים, הוא הראשון במהלך נרחב יותר של ארגון מחדש בחברה. בנוסף, על פי דיווח בעיתון יפני, תפטר החברה בחודשים הקרובים כמה אלפים מתוך 200 אלף עובדיה.
הסיבה למהלך הארגון מחדש היא שערוריית ההונאות החשבוניות במסגרתה נופחו רווחי החברה בשנים 2008-2009 פי שלושה מהיקפם האמיתי לסכום של 1.3 מיליארד דולר, פרשה שעלתה למנכ"ל החברה היסאו טנאקה ושורה של חברי דירקטוריון במשרותיהם. המנכ"ל החדש, מסאשי מורומאשי, הבטיח לבצע שינויים משמעותיים בחטיבות הפחות רווחיות בחברה. לפי הערכות, זקוקה טושיבה לגיוס הון מהיר כחלק מצעדי ההתאוששות מהסקנדל.

 

היסאו טנאקה, מנכ"ל טושיבה שהודח היסאו טנאקה, מנכ"ל טושיבה שהודח

 

לחטיבת חיישני הצילום של טושיבה יש אמנם לקוחות כ-HTC, אבל מבחינת היקף הפעילות היא מדשדשת הרבה אחרי סוני, שמובילה את הענף עם נתח שוק של 40% - ואף הצליחה להפוך את מכירת החיישנים לאחד העיסוקים המכניסים ביותר שלה, עם לקוחות גדולים הרבה יותר כמו אפל וסמסונג. עבור סוני, שהפכה לאחרונה את חטיבת החיישנים לחברה-בת עצמאית, מפעל הייצור והידע של טושיבה עשויים לאפשר שיפור טכנולוגי והרחבה מהירה של היקף הפעילות.

 

מצלמת האייפון 6, שיוצרה בידי סוני מצלמת האייפון 6, שיוצרה בידי סוני

 

במהלך החודשים האחרונים מכרה טושיבה שורה של נכסים - אחזקות בחברת הציוד הרפואי טופקון, יצרנית המעליות הפינית Kone Oyj ונכסי נדל"ן, עסקאות שהזרימו לקופת המזומנים שלה קרוב למיליארד דולר. פרשת ההונאה החשבונאית גרמה לקריסת המניות שלה בשיעור שמחק כ-4 מיליארד דולר משווי השוק שלה מאז שנחשפה.

 

סוני סירבה להגיב על הדיווחים, ובטושיבה ענו כי "הם עדיין בוחנים אפשרויות שונות". להערכת סוכנויות הידיעות העסקה תזכה לפרסום רשמי במהלך השבוע הקרוב.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x