$
אפליקציות

SmartNavi: ניווט להולכי רגל, ללא GPS

אפליקציה יצירתית זו סופרת את הצעדים שלכם וכך מציגה לכם מיקום מדויק גם בלי שימוש ב-GPS - אחד הרכיבים הכי בזבזניים בכל סמארטפון. עם smartnavi תוכלו לנווט בכל מצב, יכולת שימושית מאוד בטיולים בחו"ל

רפאל קאהאן 21:1424.10.15

אם ווייז היא אפליקציית הניווט הלאומית ברכב ומוביט מובילה בתחום התחבורה הציבורית, SmartNavi יכולה בקלות להפוך למלכת אפליקציות הניווט עבור הולכי הרגל. היתרון העיקרי שלה הוא שהמפתח פיצח את עניין הניווט ללא GPS.

 

היא נשענת על ספירת צעדים דרך החיישנים של המכשיר שלכם. אתם מזינים לתוך האפליקציה את הגובה שלכם ותתבקשו להחזיק את המכשיר בידכם (זה עובד גם אם המכשיר בכיס, אם כי מפחית במעט את רמת הדיוק).

 

זהו מסך ההגדרות בו מזינים את גובהכם זהו מסך ההגדרות בו מזינים את גובהכם צילום: גוגל פליי

 

בשביל להתחיל השתמש באפליקציה, בפתיחתה יפיע מיקומכם ישירות על מפה של גוגל (אם כי יש אפשרות גם לניווט אופליין ומבוסס על מפות קוד פתוח). לחיצה ארוכה על כל נקודה במפה מאפשרת להגדיר אותה כנקודת יציאה או הגעה. מאותו רגע שאישרתם את שתי הנקודות, האפליקציה תשרטט מסלול ואתם יכולים להתחיל לנווט.

 

לחיצה ארוכה על המפה תאפשר לכם לקבוע נקודת יציאה ויעד לחיצה ארוכה על המפה תאפשר לכם לקבוע נקודת יציאה ויעד צילום: גוגל פליי

 

היא עדיין לא מצויידת בניווט קולי, אך סביר להניח שזה יגיע בהקדם. האפליקציה מתבססת על קוד פתוח והמפתח מבטיח שהיא מכבדת את פרטיות המשתמשים. בנוסף היא זכתה להיכלל באוסף ה-Android Experiments של גוגל, תוכנית שתומכת במפתחים עם רעיונות מקוריים במיוחד.

 

מכיוון שהיא בקוד פתוח היא אינה עולה כסף וגם לא תציג לכם (כיום) פרסומות או תוכן שיווקי. יש לה עוד יתרון והוא האפשרות לניווט ללא חיבור אינטרנט על ידי הורדה של מפות בקוד פתוח, אך זה איננו תהליך ידידותי במיוחד. מעבר לכך היא יכולה גם לתפקד כתחליף GPS עבור אפליקציות אחרות, וכך לחסוך מכם את הגישה הבזבזנית לשירותי המיקום על המכשיר שגורמת לבזבוז לא מעט חיי סוללה. האפליקציה זמינה לאנדרואיד בחינם. מומלץ ביותר.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x