$
הייטק והון סיכון

אקזיט

מיקרוסופט קונה את secure Islands ב-150 מיליון דולר

הסטארט-אפ הישראלי פיתח פלטפורמה לניטור מסמכים ברשתות ארגוניות, שמזהה שימוש בידי גורמים לא מורשים או גניבה בידי האקרים. זו חברת הסייבר השלישית שקונה מיקרוסופט בישראל מתחילת 2015

אסף גלעד 14:0421.10.15
רכישה שלישית של מיקרוסופט בתחום הסייבר השנה: ענקית התוכנה רוכשת את חברת אבטחת המידע הישראלית secure islands בכ-150 מיליון דולר. קדמו לה רכישת אדאלום ב-250-280 מיליון דולר שהתבצעה לפני כחודש ורכישת אאורטו שהתבצעה מוקדם יותר השנה.

החברה גייסה עד כה כ- 20 מיליון דולר ממשקיעים פרטיים וממשלתיים. סקיור איילנדס החלה את פעילותה בחממת ון-ליר בירושלים ובין מניותיה עד היום חממת ון ליר, המדען הראשי, והרשות לפיתוח ירושלים. גם שלמה קרמר, משקיע הסייבר הסדרתי, בין בעלי המניות שלה, אך המרוויחים הגדולים מן העסקה הם שני המשקיעים הגדולים בחברה: קרדיט סוויס, שנחשבת לבעלת המניות הגדולה ביותר בחברה לאחר שהשקיעה בה 12 מיליון דולר בהשקעה אסטרטגית, וכן חברת ההשקעות דוקור, חברה בת של קבוצת ההשקעות ון ליר.

 

כלי ייעודי לאבטחת מסמכים. אילוסטרציה כלי ייעודי לאבטחת מסמכים. אילוסטרציה

 

הרעיון מאחורי המוצר הוא לבצע ניטור תפוצת מסמכים ארגוניים במכשירי קצה - ששנשען על התוכן הרגיש עצמו ולא בהכרח על המערכת כולה. כל קובץ ותיקיה רגישים זוכים ברכיב קוד ייעודי שמצורף אליהם ומסוגל לדווח מתי פתחו אותם, לאן הועברו ועל איזה מחשב (או מכשיר מובייל).  בצורה זו, ניתן לגלות גם ניסיונות גניבת מידע וגם הדלפת קבצים מתוך הארגון החוצה. הפלטפורמה האמורה עתידה לתפקד כמוצר משלים למוצר אבטחת המידע של אדאלום.

 

הרכישה היא חלק מאסטרטגיה של מיקרוסופט שנועדה לחזק את שירות ניהול המסמכים, האחסון, הדואר האלקטרוני והמחשוב הארגוני אופיס 365 המסופק כולו בענן. ארגונים רבים חוששים להעביר את כלל מערכת המחשוב שלהם לענן ואבטחת המידע של אופיס 365 עשויה להקל עליהם לעשות זאת.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x