$
חדשות טכנולוגיה

סמארטפוני מוטורולה חוזרים לישראל ביבוא רשמי

יורוקום תשווק את מכשיר ה-Moto X Play ב-2,300 שקל ואת ה-Moto G ב-1,200 שקל - גבוה משמעותית ממחירם בחו"ל. זאת, לאחר שלוש שנים בהן לא היתה נציגות בארץ ומכשירים הגיעו רק ביבוא מקביל

רפאל קאהאן 17:1619.10.15

יורוקום תשווק את מכשירי מוטורלה מוביליטי בישראל, כך נודע ל"כלכליסט". החברה תשיק בשלב ראשון שני מכשירים: את טלפון טווח הביניים Moto X Play שיעלה כ-2,300 שקל וכן את מכשיר ה-Moto G בכ-1,200 שקל.

לא ברור אילו דגמים צפויים להגיע בהמשך, אך ניתן לצפות לפאבלט עם מסך 5.7 אינץ', ה-Moto X Style וכן למכשיר הדגל הבא, שכנראה יתבסס על הדרואיד טורבו 2 שצפוי להיות מושק בארה"ב בשבועות הקרובים ברשת ורייזון.

 

הבחירה ביורוקום כנציגה של מוטורולה מוביליטי בישראל עשויה להפתיע בהתחשב בכך שהחברה כבר מייבאת מספר מותגים סיניים כ-ZTE ויונידן וכן את מכשירי לומיה, כיום מותג של מיקרוסופט. מוטורלה, כיום חטיבה בלנובו הסינית ממשיכה לפעול תחת מיתוג עצמאי. במקביל, לנובו ממשיכה לייצר מכשירים תחת שמה וכן אף השקיעה במיזם חדש ZUK, שהוא התשובה של החברה לוואנפלוס.

 

Moto X Play Moto X Play

 

ה-Moto X Play מתבסס על ערכת שבבים סנאפדרגון 615 שמיועדת למכשירי שוק הביניים. המכשיר מציע עמידות בפני רטיבות (אך לא בפני טבילה מלאה כמו מכשירי סוני) וכן עיצוב מותאם אישית. בנוסף המצלמה שלו מצויידת בחיישן 21 מגה-פיקסל וזכתה לשבחים רבים מאתר DXO המתמחה בבדיקת מצלמות. לטלפון מסך בגודל חמישה אינץ' וחצי בעל רזולוציית FHD. יש לו סוללה בת 3,600 מיליאמפר-שעה שצפויה לאפשר לו לפעול יומיים ברציפות.

 

הדור השלישי של המוטו G הדור השלישי של המוטו G

 

מכשיר המוטו G החדש, הוא הדור השלישי של מכשירי הסדרה הזולה של מוטורולה. מכשירי סדרת ה-G זכו לשבחים רבים על התמורה למחיר שהם מציעים. מדובר במכשיר עם מסך בגודל חמישה אינץ' ברזולוציה של 720 על 1,280 פיקסלים ומתבסס על ערכת השבבים סנאפדרגון 410 של קוואלקום. המכשיר עצמו מגיע בשתי גרסאות: האחת עם זיכרון פעולה של גיגה-בייט ומרחב אחסון של שמונה גיגה-בייט והבכירה יותר בעלת שני גיגה-בייט של זיכרון פעולה, אחסון של 16 גיגה-בייט ויכולת הרחבה בכרטיס זיכרון. לשני הדגמים מצלמה ראשית עם חיישן בן 13 מגה-פיקסל ומצלמת סלפי של חמישה מגה-פיקסל.

 

כל מכשירי מוטורלה זוכים לעדכוני גרסאות אנדרואיד מהירים מאוד. חוץ ממכשירי נקסוס, בעלי מכשירי מוטורולה יזכו לקבל את השדרוג לאנדרואיד 6 בזמן הקרוב. עם זאת, יש לציין שהמחירים של המכשירים בישראל גבוהים בהרבה ממחירם המקביל בחו"ל. המוטו G למשל נמכר בכ-180 דולר לגרסה הבסיסית, או כ-700 שקל. גם מחירו של המוטו X פליי ירקיע שחקים עם הגעתו לארץ: בארה"ב הוא עולה רק 300 דולר.

 

הייבוא הרשמי של מכשירי מוטורולה מוביליטי נפסק לפני שלוש שנים, עת נרכשה החברה בידי גוגל. המכשירים עדיין הגיעו לארץ בכמויות קטנות ובהפצה מוגבלת דרך יבוא מקביל - חנויות פרטיות למיניהן. לאחר שנרכשה מוטורולה בשנה שעברה בידי לנובו החלו שמועות והערכות לפיהן יתחדש הייבוא הסדיר, אך לא היה ברור אם יתבצע דרך לנובו ישראל, אם יקום מחדש סניף מוטורולה מוביליטי ישראל או דרך יבואן אחר. עתה נודע כי יורוקום היא שתייבא את המכשירים ותספק שירות ואחריות לרוכשים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x