$
הייטק והון סיכון

טכנולוגיה ישראלית תשולב בטלוויזיות החכמות של LG

חברת ג'יראפיק פיתחה טכנולוגיה להאצת גלישה, שמאפשרת צפייה בשידורי 4K בסטרימינג על גבי טלוויזיות, סטרימרים ומכשירי מובייל למיניהם. הטכנולוגיה תוטמע במספר דגמי טלוויזיות של הענקית הקוריאנית

מאיר אורבך 13:5618.10.15

הענקית הקוריאנית LG תשלב הטכנולוגיה של חברת ג'יראפיק הישראלית בקו הטלוויזיות החכמות שלה. גם סמסונג חתמה בעבר על הסכם דומה עם ג'יראפיק שאמור להכניס לחברה מיליוני דולרים מהסכמי רישוי ומרכישת הטכנולוגיה. ג'יראפיק נוסדה ב-2008 על ידי יואל זנגר (מנכ"ל) וסמנכ"ל הטכנולוגיה שלה הוא עופר עציץ. היא מעסיקה 25 עובדים וגייסה עד כה שבעה מיליון דולר.

ג'יראפיק פיתחה טכנולוגיה שמאפשרת האצת הזרמת תכנים, שמאפשרת גם חיבור יציב יותר לרשת. הפיתוח מוטמע במכשירי קצה כטלוויזיות, סטרימרים וטלפונים חכמים ומאפשר סטרימינג מכל מקור באינטרנט.

 

טלוויזיה חכמה של LG טלוויזיה חכמה של LG

 

 

"הבנו שטכנולוגיה מעולה לא תמיד הופכת למודל עסקי שמכניס כסף. צריך ללכת אחרי מי שיכול ומעוניין לשלם", הסביר זנגר. "לכן ביצענו שינוי כיוון בחברה לפני שלוש שנים. עולם התוכן והמכשירים החכמים הולך לכיוון של רזולוציית 4K, אך תשתית האינטרנט לא יודעת לספק את האיכות הזאת למשתמש הביתי".

 

 

 

שירותי VOD למיניהם כשל אמזון ונטפליקס כבר מציעים תוכניות מקור וסרטים באיכות 4K, אך המכשירים עצמם מהווים צוואר בקבוק: טלוויזיות וסטרימרים יכולים להעביר את התכנים, אך הפעולה מצריכה תשתית רשת מהירה מאוד, דבר שאין אצל כל המשתמשים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x