$
חדשות התקשורת

בזק נקנסה ב-3.2 מיליון שקל: "מכרה במחירי היצף"

משרד התקשורת מצא אלפי מקרים בהם בזק מכרה את שירות הטלפוניה הקווית שלה במחירים נמוכים או נתנה התקנות ללא תשלום בניגוד להוראות. המחירים של בזק מפוקחים בשל היותה מונופול בשוק

אופיר דור 12:2514.10.15

משרד התקשורת הודיע היום (ד') על הטלת עיצום כספי בגובה 3.2 מיליון שקל על בזק לאחר שמצא כי החברה מכרה את שירות הטלפוניה הקווית שלה במחירים נמוכים בניגוד להוראות. המשרד מצא אלפי מקרים בהם בזק מכרה את הטלפוניה ב"מחירי היצף המקשים על מתחרותיה להציע חלופה הולמת, ובכך בזק נמצאה ביתרון בזירת המחיר ופגעה בתחרות בענף התקשורת".

לפי משרד התקשורת, "הוראות המשרד בנושא נועדו למנוע דחיקת מתחרים מהשוק על ידי המונופול השולט בתחום תשתית הטלפוניה. מתן אפשרות להענקת מתנות והנחות מצד המונופול היום, עלול להוביל בעתיד למצב של ספק יחיד עם מחירים מופקעים".

 

שלמה פילבר מנכ"ל משרד התקשורת שלמה פילבר מנכ"ל משרד התקשורת

 

כמו כן המשרד מציין כי בזק סיפקה לאחוז לא מבוטל מהלקוחות שגייסה התקנות ללא תשלום, "גם זאת בניגוד להוראות. החברה המשיכה להפר את התקנות החלות עליה, למרות פניות חוזרות ונשנות של משרד התקשורת בעניין זה".

 

הדיאלוג בין משרד התקשורת לבזק בנושא זה החל כבר בחודש יוני 2013, כאשר לטענת המשרד בזק השיבה בתחילה כי מדובר ב"הפרה נקודתית" וכי "הנציגה שחרגה טופלה משמעתית". אולם גם בבדיקות שבוצעו בסוף חודש יולי 2015 נמצאו הפרות דומות. "משרד התקשורת מדגיש כי חברת בזק היא עדיין מונופול בתחום טלפוניה הנייחת ועל כן יש צורך בפיקוח על המחירים שלה ובאכיפת הוראות האסדרה הנוגעות להרחבת התחרות בתקשורת הקווית", כתב המשרד בהודעתו.

 

על הקנס החליט מנכ"ל משרד התקשורת שלמה פילבר לאחר דיון עם הוועדה המייעצת לעניין נושא עיצומים כספיים. לדברי פילבר, "בתהליך של פתיחת השוק לתחרות, חשוב שהרגולטור יקפיד לאפשר למתחרים חדשים להיכנס לשוק בלי שיתיר הנחות בתעריפים מצד החברות הגדולות והוותיקות, המהווים מעין 'מחירי היצף', וזאת כדי לאפשר את פיתוח התחרות"

פילבר מואשם מאז נכנס לתפקידו בגישה אוהדת כלפי בזק כיוון שהוא חותר להגיע לפשרה איתה ביחס לפתיחת השימוש ברשת הטלפוניה שלה לחברות מתחרות. בנוסף המשרד עצר הטלת קנס בגובה מעל 11 מיליון שקל על בזק בגין הפרות הנוגעות לרפורמת השוק הסיטונאי שיצאה לדרך בפברואר האחרון.

 

בתחילת השבוע נאלצה בזק למחוק את העתירה לבג"ץ נגד משרד התקשורת בנוגע לדרישה לפתוח את הטלפוניה שלה לשימוש מתחרים. בזק דיווחה היום כי הוטל עליה לשלם גם 90 אלף שקל הוצאות משפט שיתחלקו בין שלוש משיבות בתיק - סלקום, פרטנר ואינטרנט רימון, שגם היא בשליטת סלקום.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x