$
חדשות טכנולוגיה

דל תממן את רכישת EMC גם באמצעות מניותיה ב-VMware

רוב רכישת EMC בעסקה המשקפת לחברה שווי של 55 מיליארד דולר תבוצע במזומן, אך בדל מתכוונים לשלם לבעלי המניות גם במניות של חברת התוכנה VMware

שירות כלכליסט 15:4010.10.15
חברת דל (Dell) מתכוונת להשתמש במניותיה בחברת התוכנה VMware כדי לסייע במימון רכישת EMC, בעסקה המשקפת לחברת אחסון המידע שווי של מעל 55 מיליארד דולר, כך על פי אנשים המקורבים לנושא, שביקשו להישאר בעילום שם.

 לדברי אותם גורמים, העסקה תורכב בעיקרה ממזומן, אך בדל מתכוונים גם לשלם לבעלי המניות של EMC ב"מניות מעקב" (tracking stock) שיעקבו אחר השווי של 20% המניות הנותרות ב- VMware שאינם בבעלות EMC. בהנחה שהפרטים הפיננסים יושלמו, קרוב לוודאי שהחברות יכריזו על העסקה כבר בשבוע הקרוב. שלוש החברות לא הגיבו על הדיווח, שהתפרסם בסוכנות רויטרס.

 

השקת מרכז מו"פ של EMC בבאר שבע ב-2011 השקת מרכז מו"פ של EMC בבאר שבע ב-2011 צילום: שניר איזיביצקי

 

רכישת EMC תחזק את הנוכחות של דל בקרב הלקוחות העסקיים, זאת בעוד מייקל דל מנסה להפוך את יצרנית המחשבים הוותיקה שהקים לפני שלושה עשורים לספקית של מגוון שירותי מחשב לעסקים. במקביל מופעל לחץ על EMC מצד קרן ההשקעות אליוט מנג'מנט למכור את VMware. הטענה היא שהמבנה של EMC שמורכב ממגוון עסקים מטשטש את השווי ה"עצום" של החברה.

 

דל, שעל פי הערכות האנליסטים מחזיקה בחוב של 12 מיליארד דולר, הפכה ב-2013 לחברה פרטית בעסקה בשווי 25 מיליארד דולר, פחות ממחצית שווי השוק הנוכחי של EMC.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x