$
מכשירים ומדריכים

טאבלט, מה אתה עושה פה? 5 הערות על הפיקסל C של גוגל

ענקית הטכנולוגיה חשפה השבוע מחשב היברידי לכל דבר ועניין. אבל הוא מריץ אנדרואיד ולכן יתחרה בשותפות של גוגל, המגנט המגודל שלו יעשה לכם בלאגן בתיק ועדיין לא ברור איזו מטרה הוא אמור לשרת

ניצן סדן 20:5602.10.15

1. איזה חמוד! כתבי הטכנולוגיה פערו פיהם וגבותיהם זינקו אל על השבוע, עת חשפה גוגל את הטאבלט הראשון שפיתחה בעצמה - מחשב הפיקסל C. יש לו מסך של 10.2 אינץ' ברזולוציה של יותר מ-QHD, מעבד חזק ורכיב גרפי אימתני שיכול להטיס אפילו משחקים. יש לו מקלדת אלחוטית שנצמדת אליו במגנט רחב ואפילו נטענת דרכו (נמכרת בנפרד, אין פראיירים בגוגל). ותראו איזה יופי! כשמקישים לו על הגב נדלקת נורת חיווי לסוללה.

 


 

2. אבל הוא נראה לי מוכר. כי את תצורת הטאבלט עם המסך הנשלף המציאה לנובו לפני כמעט חמש שנים. ואסוס הפכה אותה להצלחה עם סדרת הטרנספורמר שלה. ומאז מיקרוסופט הביאה את תצורת הטאבלט-שהוא-לפטופ לשלמות במחשב הסרפס פרו 3. ואפילו אפל קפצה על העגלה עם האייפד פרו; גוגל, עכשיו באים? ואם כבר התחלנו לשאול שאלות - מה הקטע במשטח מגנטי גדול ורחב? את רוצה שכל מה שיש לי בתיק יתמגנט לטאבלט וישרוט אותו?

 

מחשב הפיקסל C מחשב הפיקסל C צילום: יוטיוב

 

3. ומה יש לו שם בפנים? לא כרום OS - מערכת ההפעלה העננית של גוגל, שהניעה את לפטופ הפיקסל שקדם ל-C - כי אם אנדרואיד. אז בעצם, גוגל מתחרה כך בחברות אחרות שמייצרות טאבלטי אנדרואיד היברידיים, שזה בעצם, כל החברות חוץ מאפל ומיקרוסופט. אה, ובלקברי ו-HTC, אבל הן לא מפחידות אף אחד (לצערן). גוגל תמכור מוצר שיקח את הלחם מהפה של השותפות שלה, בעיה עמה נאלצה גם מיקרוסופט להתמודד כשהשיקה את הטאבלטים שלה. המכשירים ההם כשלו בשווקים, אבל לגוגל יש מיתוג טוב בהרבה בתחום החומרה. מה יגיד מר סונדאר פיצ'אי כשיתקשרו אליו מנהלי אסוס, לנובו, טושיבה, Dell, אייסר, LG, סמסונג והשאר וישאלו מה נסגר?

 

סרפס פרו 3 של מיקרוסופט סרפס פרו 3 של מיקרוסופט

 

4. ומי בעצם צריך כזה? אם יש בשוק כל כך הרבה טאבלטי אנדרואיד עם מקלדות, מה מחדש פה הפיקסל C? כן, יש בו כמה גימיקים נחמדים והמסך שלו מצוין. אבל כשחושבים על זה, למה שבעל טאבלט אנדרואיד ירצה אחד עם מקלדת בכלל? מסורתית, המקלדת נועדה לכתיבת טקסט ארוך, למשל במסגרת יישומים משרדיים כחבילות אופיס. אבל מי שרוצה טאבלט שישמש אותו לענייני עבודה כנראה שיעדיף אחד שמריץ ווינדוס. ככה זה: אנדרואיד לכיף, ווינדוס לעבודה.

 

5. אבל אל תדאגו לגוגל. כשחברה כל כך גדולה, חזקה ושולטת בשוק המובייל ביד רמה, אין לה בעיה לבצע פיבוט ולשנות את מיקוד המוצר אם תראה צורך בכך. כל יצרניות המכשירים יעקמו את האף אבל לא יעברו לווינדוס או למערכת הפעלה אחרת; האקוסיסטם של גוגל בלע את רובן מזמן. ולכן, כנראה שהפיקסל C לא יכבוש את השוק אבל גם לא יכניס את גוגל לביצה טובענית. מצד שני, אם תחליט החברה להשיק גרסת כרום OS שלו, זה יוכל להיות פיתוח מעניין: בעיקר, כי מחשבי כרום OS הם ממש, ממש משעממים. אם פתאום יצוץ אחד מגניב, יתכן שיותר משתמשים יאמצו אותו - מה שיהפוך לכאב ראש רציני עבור מיקרוסופט.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x