שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
אינטרנט

כך קניתי את Google.com ב-12 דולר

עובד לשעבר בענקית הטכנולוגיה התנסה בשירות רכישת כתובות האינטרנט של החברה. להפתעתו, התאפשר לו לקנות את הכתובת שלה-עצמה - ככל הנראה בשל באג משונה. תוך דקה בודדת קיבל הודעה כי הרכישה בוטלה

נמרוד צוק 13:0101.10.15
למשך דקה אחת עבר הדומיין google.com, כנראה כתובת האינטרנט הנחשקת בעולם, לידי אדם פרטי - עובד גוגל לשעבר בשם סאנמיי ווד מבוסטון. בשל תקלה טכנית מוזרה, התאפשר למר ווד לקבל את הבעלות על הדומיי תמורת 12 דולר בלבד.
ווד, שתיאר את המקרה בפוסט בלינקדאין, הקליד את הכתובת google.com בחיפוש הדומיינים הפנויים לרכישה בשירות גוגל דומיינס (שירות רישום הדומיינים של החברה) כחלק מהתנסות במוצר. להפתעתו הדומיין הוצג כזמין לרכישה, והוא הקליק עליו וקיבל אישור כי הכתובת נקנתה, ולאחר מכן החל לקבל נוטיפיקציות שונות המיועדות לעיני מנהל הדומיין בלבד.

 

סונדאר פיצ'אי, מנכ"ל גוגל. כמעט קיבל "שותף" סונדאר פיצ'אי, מנכ"ל גוגל. כמעט קיבל "שותף" צילום: בלומברג

 

החגיגה, עם זאת, לא ארכה זמן רב: לאחר דקה אחת בלבד קיבל וד הודעת מייל שבישרה לו כי הרכישה מבוטלת, מאחר ומישהו אחר הקדים אותו, לכאורה, ברכישת הדומיין. הוא זוכה מיידית על סכום הרכישה והשליטה בכתובת הוחזרה אוטומטית לידי גוגל. לא ברור האם מדובר בבאג בשירות רישום הדומיינים שגרם להצגה שגויה של הכתובת כזמינה לרכישה, או בחלון זמן קצר שבו הכתובת אכן נשמטה בפועל מאחיזתה של גוגל.

 

זו לא הפעם הראשונה בה ארע מקרה שכזה: ב-2003 התעכבה מיקרוסופט בחידוש בעלותה על הדומיין hotmail.co.uk, הגרסה הבריטית של שירות המייל שלה ומישהו אחר רכש אותו (אם כי למזלה של מיקרוסופט הוא הסכים להחזיר אותו לחברה ללא תמורה).

 

הבעלות על שמות דומיין אינה נרכשת לתמיד אלא צריכה להתחדש כל שנה, כאשר לרוב מפעילים בעלי הכתובת מנגנון חידוש רישום אוטומטי שאמור למנוע את האפשרות שמישהו אחר ינצל את ההזדמנות ויחטוף את הדומיין. google.com אינה שונה בעקרון מכל כתובת אחרת, אם כי גוגל, בהיותה גם הבעלים של שירות הרישום עצמו, יכולה להשתמש בעמדה זו כדי להגן טוב יותר על נכסיה הדיגיטליים מחברות אחרות, כפי שהדגים המקרה של ווד.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x