$
אינטרנט

140 תווים זה לא מספיק: טוויטר תאפשר לכתוב ציוצים ארוכים

לפי דיווח ברשת, הרשת החברתית מפתחת מוצר שישבור את המסורת שלה ויאפשר לגולשים לכתוב ציוצים כפוסטים סטנדרטיים, בדומה לפייסבוק. בין השאר, מקודם המיזם בידי המנכ"ל הזמני ג'ק דורסי, ממייסדי טוויטר

עומר כביר 09:4130.09.15
טוויטר מפתחת מוצר חדש שיאפשר למשתמשים לשתף ציוצים ארוכה יותר מ-140 תווים – כך מדווח אתר חדשות הטכנולוגיה re/code. אם נכון הדיווח, מדובר במהלך שישנה את התכונה הבולטת ביותר של הרשת החברתית, וכזו שאחראית יותר מכל לעיצוב האופי שלה מאז הקמתה.

 

בשלב זה לא ברור איך המוצר החדש יראה או יתפקיד, ואולם לדברי מספר אנשים בעלי ידע על תוכניות החברה הוא צפוי לאפשר למשתמשים לשלב בשירות תוכן טקסטואלי ארוך. המנכ"ל הזמני ג'ק דורסי הוא בין התומכים הנלהבים של הרעיון, סימן נוסף לכך שהוא מעוניין מאוד להוריד את התוספת "זמני" מתוארו.

 

ג'ק דורסי, מנכ"ל החברה הזמני ג'ק דורסי, מנכ"ל החברה הזמני צילום: בלומברג

 

מגבלת 140 התווים המפורסמת היא תוצאה של ימי ראשית הדרך של טוויטר. הרשת החברתית החלה כשירות מבוסס SMS, ולכן נאלצה לציית למגבלת התווים של פלטפורמה זו. ככל שהלכה והתפתחה משירות מיקרו-בלוגינג לרשת חברתית בחרה טוויטר להשאיר את המגבלה, מהלך שעזר לה לפתח אופי ייחודי ולבדל את עצמה מול פייסבוק. בעוד הרשת החברתית הגדולה שמה דגש רב יותר על חוויות ורגעים אישיים, האופי של טוויטר יצר שירות שמוכוון על ידי אירועים אקטואליים.

 

עם זאת, אומרים המקורות ל-re/code, לאורך השנים מגבלת התווים היוותה נושא שנוי במחלוקת בקרב הנהלת החברה. הסוגיה שבה ועלתה ביתר שאת תחת כהונתו של דורסי בחודשים האחרונים, כחלק ממאצי החברה לפתח דרכים חדשות להגדלת מספר המשתמשים שלה. מספר זה (318 מיליון משתמשים פעילים בחודש לפי הדו"ח הרבעוני האחרון) נמצא בקיפאון מזה רבעונים רבים ונחשב לאחד מגורמי החולשה המרכזיים של החברה.

 

כמה אפשר לכתוב ב-140 תווים? תלוי איך סופרים

 

במקביל לאפשרות לפרסם תוכן ארוך יותר, בכירים בחברה דנים גם בשינויים אפשריים לאופן שבו סופר השירות 140 תווים, ומציעים להסיר מהספירה קישורים ושמות משתמש. בעבר כבר שיחקה טוויטר עם מגבלה זו, למשל כששילבה שירות קיצור קישורים או הוסיפה אפשרות לפרסם ריטוויט עם תגובה כך שבתגובה לא יספרו התווים שבציוץ המקורי.

 

"אנשים בטוויטר היו זהירים מאוד לגבי מה טוויטר יכולה להיות ועד כמה היא יכולה להתפתח", אמר ל-re/code אחד העובדים הבכירים בחברה. “העובדה שג'ק בא ואומר שזה בסדר משנה משמעותית את הלך הרוח".
בטל שלח
    לכל התגובות
    x