$
חדשות טכנולוגיה

אפל שוברת שיאים: מכרה יותר מ-13 מיליון אייפונים חדשים בסוף שבוע אחד

ה-6s וה-6s פלוס עשו היסטוריה ומכרו בסוף השבוע הראשון להשקתם הרבה יותר מדגמים קודמים. הזינוק במכירות לא נובע בהכרח מהיכולות של המכשירים עצמם, אלא עשוי לנבוע מאופן השקת הדגמים, שהוצעו למכירה בסין כבר בגל ההשקה הראשון בניגוד לעבר

עומר כביר 16:4028.09.15

האייפון לא עוצר: דגמי הסמארטפון החדשים של אפל שברו שיאי מכירות ונמכרו ב-13 מיליון יחידות בסוף השבוע הראשון להשקתם.

 "מכירות האייפון 6s והאייפון 6s פלוס היו פנומנליות, ועקפו משמעותית כל השקה קודמת בהיסטוריה של אפל", אמר מנכ"ל החברה טים קוק בהודעה לעיתונות. “הפידבק של הלקוחות היה מדהים והם אוהבים תכונות כמו 3D Touch או Live Photos. אנחנו מצפים להביא את האייפון 6s והאייפון 6s פלוס ללקוחות במדינות נוספות ב-9 באוקטובר".

 

לקוחות בסידני עם האייפון 6S. "מכירות פנומנליות" לקוחות בסידני עם האייפון 6S. "מכירות פנומנליות"

 

הנתונים הנוכחיים גבוהים משמעותית ממכירות האייפון 6 שהושק בשנה שעברה, ושעמדו על 10 מיליון יחידות בסוף השבוע הראשון למכירתו. הן גם עברו את תחזיות האנליסטים שצפו שאפל תמכור 12 מיליון יחידות בסוף השבוע הראשון של האייפונים 6s ו-6s פלוס.

 

קשה לייחס את הנתון הגבוה למכשירים עצמם. אלו אמנם כוללים כמה תכונות חדשות, ובראשן מצלמה ראשית משופרת ברזולוציה של 12 מגה-פיקסל, תכונת 3D Touch, שמסוגלת להבדיל בין עוצמת הלחיצה על מסך המגע ולבצע פעולות בהתאם (למשל, להציג תפריט אפשרויות בלחיצה עדינה על אייקון אפליקציה, במקום לפתוח את האפליקציה עצמה), או תכונת Live Photos שהופכת כל תמונת סטילס שצולמה במכשיר לסרטון קצר בן כמה שניות. ואולם, המכשיר לא מהווה שדרוג משמעותי לעומת הדור הקודם כפי שהיה עם האייפון 6 לעומת האייפון 5s.

 

לחצו כאן לבדיקה המלאה שערך "כלכליסט" לאייפון 6s ולאייפון 6s פלוס.

 

נראה שהסיבה לזינוק במכירות אינה עלייה בביקוש מצד הצרכנים, אלא תוצאה של אופן השקת המכשיר. השנה, בניגוד לשנה שעברה, הדגמים החדשים היו זמינים בסין כבר בגל ההשקה הראשון, והביקוש הגבוה למוצרי אפל במדינה, ובפרט לאייפון, סייע לחברה לשבור את שיא המכירות של האייפון.

 

ואולם, ככל שהנתון יפה, המבחן האמיתי של המכשיר יהיה בטווח היותר ארוך, כאשר השאלה הגדולה שעומדת על הפרק היא האם דגמי האייפון הנוכחיים ישברו את שיא המכירות הרבעוני של הדגמים הקודמים, שנרשם ברבעון הקלנדרי האחרון של 2014, עת מכרה אפל 74.5 מיליון אייפונים. תשובה לכך תתקבל רק עם פרסום הדו"ח הרבעוני בינואר הבא (הדו"ח הרבעוני הקרוב, שיפורסם באוקטובר, יכלול פחות משבוע של מכירות האייפונים 6s ו-6s פלוס, ולכן לא יהווה עדות משמעותית להצלחת הדגם החדש).

בטל שלח
    לכל התגובות
    x