$
חדשות טכנולוגיה

על מה דיבר מארק צוקרברג עם נשיא סין בסינית שוטפת?

מייסד פייסבוק נפגש עם הנשיא הסיני שי ג'ינפינג בעת ביקורו בארה"ב וחשף בעמוד הפייסבוק שלו כי ניהל איתו שיחה שלמה בסינית: "זו הפעם הראשונה שניהלתי שיחה שלמה עם מנהיג עולמי בשפה זרה, זו אבן דרך עבורי"

שירות כלכליסט 12:5026.09.15

הסינית של מייסד ומנכ"ל פייסבוק מארק צוקרברג כנראה הולכת ומשתפרת מיום ליום. למעשה היא הופכת לכל כך טובה עד שמנכ"ל הרשת החברתית הרשה לעצמו לנהל שיחה שלמה בסינית שוטפת עם נשיא סין שי ג'ינפינג.

"היום נפגשתי עם הנשיא ג'ינפינג בכנס השנתי ה-8 של הפורום הסיני-אמריקאי לתעשיית האינטרנט בסיאטל", כתב צוקרברג בעמוד הפייסבוק שלו. "זוהי הפעם הראשונה שניהלתי שיחה שלמה עם מנהיג עולמי בשפה זרה. אני מחשיב זאת כאבן דרך אישית. זה היה כבוד גדול עבורי לפגוש את הנשיא הסיני ומנהיגים אחרים".

 

צוקרברג. ניהל בעבר במשך 30 דקות סבב שאלות ותשובות במנדרינית באוניברסיטה בסין צוקרברג. ניהל בעבר במשך 30 דקות סבב שאלות ותשובות במנדרינית באוניברסיטה בסין צילום: בלומברג

 

זו אינה הפעם הראשונה שצוקרברג מפגין את ידיעותיו בסינית בפומבי. בשנה שעברה הוא ניהל במנדרינית סבב שאלות ותשובות באוניברסיטת צינגהואה בסין. כמו כן שיתף סרטון ובו הוא מדבר בסינית.

 

ישנן כמה סיבות לכך שצוקרברג משקיע מאמצים ניכרים בלימוד סינית. אשתו ומשפחתה דוברי סינית והבנת השפה מסייעת בידו להבין את התרבות הסינית. צוקרברג שואף להרחיב את פעילותה של הרשת החברתית שלו פייסבוק לשוק הסיני שבו היא חסומה, כמו גם רשתות מובילות אחרות מהמערב כגון יוטיוב וגוגל.

 

במפגש שנערך ביום רביעי כחלק מהביקור של נשיא סין בארה"ב הוא נפגש עם מנהיגים נוספים של תעשיית הטכונולוגיה האמריקאית. בין היתר, נכחו בפגישה מנכ"ל אמזון ג'ף בזוס, מנכ"ל אפל טים קוק ומנכ"ל מיקרוסופט סאטיה נדלה.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x