$
חדשות התקשורת

קנס של 903 אלף שקל לבזק: השתמשה בקידומת 0882 ללא הרשאה

לפי משרד התקשורת, "בזק עשתה דין לעצמה כאשר השתמשה ללא היתר בטווח המספרים שלא אושר לה בניגוד להוראות"

אופיר דור 16:3924.09.15

משרד התקשורת הודיע היום (ה') על הטלת קנס בגובה 903 אלף שקל על חברת בזק. לטענת המשרד, בזק הקצתה ללקוחותיה מספרי טלפון עם קידומות 0882 ללא הרשאה ובניגוד להוראות.

"משרד התקשורת קבע ופרסם בעבר הוראות בנושא שימוש והקצאת מספרים כחלק מתוכנית מספור מתוך כוונה לנהל משאב ציבורי, שהנו משאב מוגבל - באופן הוגן, תחרותי ויעיל", נכתב בהודעה שפרסם המשרד על הקנס.

 

סטלה הנדלר, מנכ"לית בזק. "בהתנהלות החברה יש כדי לחזק את מעמדה בשוק על חשבון מתחרותיה" סטלה הנדלר, מנכ"לית בזק. "בהתנהלות החברה יש כדי לחזק את מעמדה בשוק על חשבון מתחרותיה" צילום: יחיאל ינאי

 

לפי הודעת המשרד, "במסגרת פעילות פיקוח שביצע המשרד, מצא המשרד כי חברת בזק עשתה דין לעצמה כאשר השתמשה ללא היתר בטווח המספרים שלא אושר לה בניגוד להוראות. חשוב לציין, כי לחברה מעמד מונופוליסטי בשוק הטלפוניה, ובפרט בשוק העסקי, ובהתנהלותה זו יש כדי לחזק את מעמדה בשוק על חשבון מתחרותיה".

מתן הקנס אושר על ידי מנכ"ל משרד התקשורת שלמה פילבר לאחר שהתייעץ עם הוועדה המייעצת לעניין נושא העיצומים הכספיים.

 

משרד התקשורת קבע עוד כי "בזק אף לא דיווחה למשרד עם היוודע לה דבר ההפרה, על ביצוע ההפרה. המשרד הבהיר לחברה כי מצופה ממנה לרענן דרך קבע את ההוראות והנהלים הרלבנטיים בקרב העובדים, וזאת על מנת למנוע טעויות כטענתה של בזק לעניין זה, במיוחד בנושאים בעלי חשיבות מעין זו".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x