$
אינטרנט

1-2-3-בגידה: כמה גרועות הסיסמאות של משתמשי אשלי מדיסון?

פרשת אתר הבגידות שנפרץ וספג תביעות נמשכת: לרשת דלפו הסיסמאות הפופולריות בקרב משתמשיו. בהתחשב בהרגלי בחירת הסיסמאות שלהם, יש להם מזל שההאקרים לא פיצחו להם גם את חשבונות המייל והפייסבוק

ניצן סדן 17:3409.09.15
שלושה שבועות חלפו מאז העלתה לרשת קבוצת האקרים את כל פרטי 32 מיליון משתמשי אתר הבגידות אשלי מדיסון – אך הסערה מסרבת לחלוף; חברת האבטחה Avast הציגה השבוע את הסיסמאות הפופולריות בקרב משתמשי האתר, חלק מהמידע שדלף. אם יש דבר אחד שאפשר ללמוד מהן על משתמשי אתר הבגידות, הרי זה שאין להם בדל מודעות לנושאי אבטחת מידע.
לפי Avast, רבים ממשתמשי אשלי מדיסון בחרו בסיסמאות הכי גרועות באינטרנט, כאלה שמכיר כל האקר מתחיל ושאפשר אפילו לנחש - ללא כלי פריצה משוכללים, סוסים טרויאניים ושאר זוועות סייבר.

 

השקיעו קצת בסיסמאות שלכם השקיעו קצת בסיסמאות שלכם צילום: shutterstock

 

לפי דיווח של הביזנס אינסיידר, חברת אשלי מדיסון אמנם הפעילה כלי שמאבטח ומצפין את הסיסמה בשלב הקלדתה, אם כי לא אמרה למשתמשים שהסיסמה שבחרו גרועה. לפי Avast, עדיין לא ברור המספר המדויק של משתמשי האתר שהשתמשו בסיסמאות גרועות, שכן לא כל המידע שנגנב מאשלי מדיסון הגיע לידיה.

 

ואולם, לפניכם 17 הסיסמאות הכי חלשות בהן בחרו משתמשי אשלי מדיסון:

 

1. 123456

2. password

3. 12345

4. 12345678

5. qwerty

6. secret

7. dragon

8. welcome

9. ginger

10. sparky

11. helpme

12. nicole

13. justin

14. camaro

15. yamaha

16. midnight

17. chris

 

אם אתם משתמשים באחת מהסיסמאות הללו, אנא מהרו ושנו אותה - לטובתכם. האקרים יכולים לנחש סיסמה כזו גם בלי כלים טכניים - ותוכנות פריצה מנסות להזין אותן אוטומטית. איך בוחרים סיסמה טובה? אני ממליץ לשלב שם של מקום ושל שנה לפני או אחרי שביקרתם בו, כדי שגם אם יחליט ההאקר להשקיע בכם ולנסות לנחש את הסיסמה, לא תהיה לו דרך לגלות אותה. עוד דרך היא שילוב של שם עצם ומספר רנדומליים. עוד המלצה חשובה היא לא לבחור את אותה הסיסמה עבור מספר שירותים מקוונים; אמנם זה יאלץ אתכם לשנן את הסיסמאות, אך גם יקשה משמעותית על כל האקר או בוט פריצה.  

בטל שלח
    לכל התגובות
    x