$
הייטק והון סיכון

אביליטי הישראלית תתמזג עם קיימברידג' תמורת 192 מיליון דולר

החברה עוסקת בפיתוח מערכות מעקב, תקשורת ומודיעין ליחידות צבא ומשטרה והרווח הנקי שלה צמח בכמעט 400% בשנה האחרונה. קיימברידג' היא חברת בלנק-צ'ק אמריקאית, שחיפשה סטארט-אפ שפעיל בתחום כלי הריגול הממשלתי

מאיר אורבך 16:3508.09.15

חברת אביליטי הישראלית תתמזג לתוך חברת קיימברידג', בעסקת בשווי 192 מיליון דולר, כש-18 מיליון מהסכום הוא במזומן והשאר - במניות. העסקה צפויה להתרחב ולכלול עוד מניות, אם תעמוד אביליטי ביעדי מכירות שהגדירה קיימברידג' לשנתיים הקרובות.

אביליטי שיושבת בתל אביב הוקמה ב-1994 ומספקת שירותי תקשורת ומודיעין לחברות ממשלות וכוחות שיטור וצבא. החברה מציעה מגוון רחב של טכנולוגיות אכיפה, מעקב, שיטור, סייבר ועוד.

 

יש כסף גדול בשוק הריגול הממשלתי יש כסף גדול בשוק הריגול הממשלתי צילום: ניצן סדן

 

הכנסות אביליטי בששת החודשים האחרונים עלו ל-43 מיליון דולר בהשוואה ל-16.4 מיליון דולר במחצית הראשונה של 2014. הרווח הנקי של החברה גדל ב-394% ל-16.8 מיליון דולר בהשוואה ל-3.4 מיליון דולר במחצית הראשונה של 2014 . קיימברידג', לעומתה, היא חברת בלנק-צ'ק - כלומר חברה שגייסה כסף כדי למזג לתוכה חברות פעילות.

 

"הפתרונות שלנו השתלבו ב-50 מדינות שונות והיו בשימוש במספר רחב של משימות מודיעיניות מסובכות בעולם", אמר לכלכליסט אנטולי הורגין, מנכ"ל אביליטי. "אנחנו מאמינים שהעסקה עם קיימברידג' תגביר את המודעות אלינו בשוק. כיום עיקר השווקים שלנו הם באמריקה הלטינית, אסיה, אפריקה ואירופה אבל המטרה העיקרית שלנו לטווח הקצר כיום היא הכניסה לארצות הברית. אנחנו מתכוונים להקים שם בקרוב נוכחות משמעותית".
בטל שלח
    לכל התגובות
    x