$
מכשירים ומדריכים

IFA 2015

חם מהתנור: המקלדת המתגלגלת של LG

מה כבר אפשר לחדש בתחום המקלדות האלחוטיות? LG ניסתה והצליחה: הכירו את ה-Rolly Keyborad, שנועדה לטאבלטים ויכולה להתאים כמעט לכל תיק, הודות לעיצוב יצירתי ויעיל

עומר כביר, ברלין 14:4708.09.15

LG לא השיקה סמארטפונים או מכשירי מובייל חדשים אחרים בתערוכת IFA, אבל בביתן שלה הוצגה ה-Rolly Keyborad, שחשפה בסוף אוגוסט. גלגלנו אותה לבדיקה.

הרולי של LG היא גאדג'ט פשוט, בלי גינונים מיותרים, שעושה את העבודה בצורה טובה ומדויקת. היא מתחברת במהירות לסמארטפון או לטאבלט ועובדת בלי גיהוקים. ולמקדשים - יש לה עומק לחיצה מפתיע, כמעט כמו במקלדת של לפטופ רגיל.

 


 

כשפורסים את המקלדת, נשלפות מאחוריה שתי זרועות זעירות, עליהן מניחים את הטאבלט. התקשורת מתבצעת בבלוטות' ואחרי הצימוד הראשוני החיבור אוטומטי. ניתן לצמד למקלדת עד שני מכשירים ולעבור ביניהם בהקשה על CTRL+D. המעבר מתבצע בתוך חמש שניות והוא חלק ומדויק.

 

החיסרון היחיד הוא המימדים: מקלדת רולי צרה ביחס למקלדות אחרות וכוללת רק ארבע שורות מקשים (מקשי הספרות חולקים שורה עם מקשי האותיות העליונים). יש בכך היגיון מסוים, שכן אם היתה בגודל של מקלדת סטנדרטית היתה פחות קומפקטית. מי שרגיל למקלדות בגודל מלא יצטרך להסתגל אליה לפני שיוכל להקליד בנוחות.

 

המקלדת הנגללת של LG המקלדת הנגללת של LG צילום: עומר כביר

 

המוצר הוא בן לוויה מוצלח לחובבי טאבלטים שצריכים לעתים להתשמש בהם גם כדי לכתוב מסמכים ארוכים יחסית - למשל סטודנטים, אנשי מכירות ושיווק, אנשי תוכן (או עיתונאים שנוסעים לחו"ל כדי לסקר ועידות טכנולוגיה). המקלדת תומכת ב-iOS, ווינדוס ואנדרואיד; יהיה מעניין במיוחד לראות אותה עובדת עם טאבלטים שמריצים את ווינדוס 10 הוורסטילית ולבדוק האם ביכולתה ליצור בהם חוויית שימוש של לפטופ היברידי.

 

המקלדת תהיה זמינה כבר החודש ומחירה באירופה צפוי לעמוד על 99 יורו. חברת LG צפויה להציג בעתיד הקרוב דגמי טאבלטים חדשים - ויתכן שתשיק לצידם גם מקלדות מתגלגלות נוספות.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x