$
חדשות טכנולוגיה

אייפוניסטים - פיירפוקס מגיע אליכם

מוזילה שחררה גרסת התנסות ראשונה של הדפדפן להורדה מחנות האפליקציות של אפל - בשלב זה בניו זילנד בלבד

נמרוד צוק 16:3404.09.15
פיירפוקס מגיע לאייפון: קבוצת מוזילה שחררה היום (שישי) גרסת התנסות פומבית ראשונה של גרסת הדפדפן המיועדת ל-iOS להורדה מחנות האפליקציות של אפל - בשלב זה, עבור משתמשים בניו זילנד בלבד.

 

"אנו משחררים היום גרסה ראשונית של הדפדפן בניו זילנד, במטרה לקבל פידבק במדינה אחת כצעד ראשון, אחריו נשחרר אותו במספר מדינות נוספות לקבלת פידבק רחב יותר, לפני השחרור הכללי בזמינות מלאה לכל", נכתב בפוסט ההכרזה על המהלך. מוזילה לא נקבה בתאריכים מתוכננים לשני הצעדים הבאים, אבל הצהירה כי בכוונתה לסיים את השחרור המלא לפני סוף השנה.

 

דפדפן פיירפוקס דפדפן פיירפוקס

 

הפידבק שהקבוצה מתכננת לאסוף מתמקד כעת בשני פיצ'רים מרכזיים - החיפוש החכם, שמאפשר לה להציג מנועי חיפוש שונים ותוצאות חיפוש רלבנטיות כאשר המשתמש מקליד את מחרוזת החיפוש, וחשבון פיירפוקס, שמאפשר לסנכרן את היסטוריית החיפושים, הלשוניות הפתוחות והסיסמאות בין הדפדפן שרץ על המחשב לבין דפדפן המובייל - שני פיצ'רים שכבר קיימים בגרסת האנדרואיד של הדפדפן. פיצ'ר חדש שלישי, שממומש בצורה מעט שונה, הוא "לשוניות ויזואליות" - מסך שמציג תצוגה מקדימה של הלשוניות הפתוחות, לניווט נוח ביניהן.

 

מוזילה החלה לעבוד על גרסת הדפדפן האחרון ל-iOS, באופן רשמי, בדצמבר האחרון, לאחר שנמנעה מכך במשך שנים בשל המגבלות שאפל הטילה על שימוש במנועי תצוגה עצמאיים בדפדפנים. מאחר ומדובר בפרויקט קוד פתוח, הדפדפן זמין מזה מספר חודשים להורדה בגרסת פיתוח, אבל עד כה לא היה נגיש למשתמשי קצה בגרסה יציבה דרך חנות האפליקציות.

 

גרסת פיירפוקס לאנדרואיד, לשם השוואה, זמינה להורדה מאז 2011, היא זכתה ליותר מ-100 מיליון הורדות ונחשבת לדפדפן השני בפופולריות שלו על גבי הפלטפורמה, אחרי גוגל כרום.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x